Levičania v júni najazdili na bicykli do práce skoro 50 tisíc km

Do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli, ktorú vyhlásilo Ministerstvo dopravy, sa zapojilo už po deviatykrát aj mesto Levice. Súťaž je určená pre tímy zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré v období jedného mesiaca dochádzajú do práce na bicykli a zapisujú si  výsledky jázd do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Tento rok prebiehala súťaž počas júna, avšak ani vysoké horúčavy neodradili cyklistov od tohto spôsobu dochádzania do práce.

Rekordný ročník

Tento ročník môžeme v rámci Levíc zhodnotiť ako rekordný čo sa týka počtu zapojených účastníkov, počtu tímov, spoločností aj najazdených kilometrov. V Leviciach vďaka celoslovenskej kampani tento rok bicyklovalo do práce a z práce 307 účastníkov z 24 firiem, spoločností a organizácií z Levíc aj blízkeho okolia. Spolu vytvorili až 90 tímov, ktoré za mesiac spolu najazdili 49708,31 km. Na jedného účastníka vychádza v priemere 161,92 km. V počte najazdených kilometrov sme tento rok po prvýkrát tesne minuli desiatku najlepších miest, ale hrdo sme sa umiestnili na 11. mieste zo 105 zúčastnených samospráv.  Z celoslovenského hľadiska boli čísla tiež rekordné, do práce na bicykli jazdilo celkom 13551 súťažiacich  v 4021 tímoch.  Na dvoch kolesách spolu najazdili neuveriteľných  1 868 775,18 kilometrov.

V rámci Levíc a okolia najviac kilometrov na bicykli najazdili zamestnanci spoločnosti Slovenské elektrárne a to 19652,17 km, na 2. mieste zamestnanci spoločnosti ZF najazdili 12622,83 km. Na treťom mieste s počtom najazdených kilometrov je spoločnosť Camfil s 5854,32 km. V počte zapojených tímov a zamestnancov vedie spoločnosť ZF Slovakia s 32 tímami a 104 zúčastnenými zamestnancami.

V kategórii TÍMY sa podľa počtu najazdených kilometrov  na víťaznej  1. priečke s 3755 km umiestnil tím spoločnosti ZF Slovakia s názvom „PIMP MY RIDE (PIMP – Peťo, Igor, Miro, Palo)“ v zložení Miroslav Majtán,  Peter Brachna,  Pavol Brachna a Igor Jenčo. Na 2. mieste sa umiestnil tím spoločnosti Slovenské elektrárne s názvom „MO34 mochovský šíp“ s najazdenými 3551,74 km v zložení Peter Heretík, Igor Melicherčík, Milan Dirnbach, Marcel Sány.  Na 3.mieste sa umiestnil ďalší tím spoločnosti Slovenské elektrárne s názvom „Báječní emáci na šlapacích strojích“ s počtom 2749,54 km  v zložení Jozef Lüley, Peter Dunčič, Ľubomír Krcho, Jozef Cahel.

Z JEDNOTLIVCOV najviac nabicykloval  Peter Dunčič z tímu „Báječní Emáci na šlapacích strojích“ spoločnosti Slovenské elektrárne s najazdenými 1680,44 kilometrami, na druhom mieste sa umiestnil zamestnanec spoločnosti ZF  Marek Belanec z tímu „Levické strely“ , ktorý najazdil 1235,51 km. Tretie miesto obsadil Patrik Benkovič z tímu „Spears“ spoločnosti Slovenské elektrárne s 1195,16 kilometrami.

Samostatnú kategóiriu by mohola tvoriť súžať o najlepší názov tímu – účastníci sa ani tento rok nenechali zahanbiť a pri výbere názvu svojho tímu popustili uzdu fantázii. Tak nám po Leviciach jazdili napr. Hmyzolapači, Chudé lýtka, Dravé levice, Biele plášte, Pasty na kolesách,Vlasy vo vetre, Lemry aj Šikulky…

Blahoželáme víťazom a ďakujeme všetkým, ktorí sa do kampane zapojili.

Mesto Levice

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *