Pozvánka: Občianska platforma Nie v našom meste, Banská Bystrica

Septembrová Dišputa o tom, čo môže samospráva urobiť pre dostupné bývanie

Počas posledných rokov sledujeme na Slovensku obrovský nárast cien a nedostupnosti bývania. Rovnako ako každá populárna téma, aj bývanie sa v posledných rokoch stalo obľúbeným politickým artiklom.

Aké majú samosprávy, mestá či župy možnosti pomôcť obyvateľom v bytovej núdzi? Kde na riešenia tejto situácie vedia zohnať prostriedky? Akú úlohu by malo hrať mestské nájomné bývanie a čo dokazujú skúsenosti Bratislavy, ktorá na tomto probléme intenzívne pracuje?

To sú otázky, na ktoré sa na septembrovej Dišpute, už tradičného formátu banskobystrických diskusií, budú snažiť odpovedať pozvaní odborníci a odborníčky. Dišputy sa zúčastnia: rodená Bystričanka a viceprimátorka Bratislavy Lenka Antalová Plavuchová a riaditeľka odboru koncepcie bytovej politiky a mestského rozvoja, Ministerstvo dopravy a výstavby SR Veronika Reháková. Dišputu bude moderovať vedúci Oddelenia sociálnych služieb BBSK Ján Michalský.

Septembrová dišputa, ktorá je ďalšou zo série diskusií o občianskom aktivizme a ostatných pálčivých témach na Slovensku, sa uskutoční vo štvrtok  22. septembra o 18.00 h v Centre nezávislej kultúry Záhrada. Dišputa je súčasťou projektu Posilňovanie minorít k rozvoju, využívajúc komunitné organizovanie a advokačné metódy na posilnenie postavenia znevýhodnených komunít na strednom Slovensku, ktorý získal grant z Nórska v sume 142 348 eur a je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Organizátorom dišpút je Centrum komunitného organizovania.

Centrum komunitného organizovania, Ondrej Druga

 

Pozri tiež

Súťaž o virtuálne okuliare

Výstava Od telegrafu k internetu sa snaží ukázať obrovský šok v komunikačnej technológii ľudstva. Zatiaľ čo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *