Pozvánka: Sympózium z dejín farmácie 21.9.2022, Banská Štiavnica

26. SYMPÓZIUM Z DEJÍN FARMÁCIE

Termín: 21.9.2022, v čase 9:00-14:30 hod.

V roku 2022 si pripomíname 70. výročie založenia Farmaceutickej fakulty UK v Bratislave a 230. výročie úmrtia banskoštiavnického banského lekára Jána Juraja Hoffingera.

Pri tejto príležitosti vás srdečne pozývame na 26. Sympózium z dejín farmácie, ktoré sa uskutoční v stredu 21. septembra 2022 v Rytierskej sále na Starom zámku v Banskej Štiavnici. Prvý blok prednášok začína o 9:00 a druhý blok prednášok o 12:45. Prednášky sú verejné. Vstup je voľný.

Vedeli ste, že niektoré farmaceutické spoločnosti majú za sebou 350 ročnú históriu existencie? Chcete spoznať zaujímavé príbehy lekárov a lekárnikov z čias aktívnej baníckej ťažby v Banskej Štiavnici a dozvedieť sa pritom o rastlinných liekoch, ktoré používali naši predkovia už v 16.storočí? Pozývame vás na zaujímavé podujatie: vedecké sympózium z dejín farmácie.

Podujatie sa koná pod záštitou dekana FaF UK prof. PharmDr. Jána Klimasa, PhD., MPH

Organizátori: Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici, Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, OZ Diversitas Culturae v Banskej Bystrici, Klub dejín farmácie pri Východoslovenskom múzeu v Košiciach.

Slovenské banské múzeum

Pozri tiež

Mesto Nitra predstaví vynovený park. Na Deň detí čaká návštevníkov kvantum pútavých podujatí

Koncert Petra Lipu, tancovačka pod taktovkou Swingless Jazz Ensemble, fitnes celebrita Maroš Molnár, diskusia s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *