Valentínska kvapka krvi

VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI DNES 13.2.2023 ŠTARTUJE AJ V MESTE POD URPÍNOM 
Snáď každý z nás má vo svojom okolí darcu krvi. Alebo pozná niekoho, kto krv druhého človeka potreboval, a tá mu zlepšila zdravie alebo dokonca zachránila život. A sú medzi nami aj takí, ktorí si na vlastnej koži vyskúšali obidve strany.
Slovenský Červený kríž sa vyše 60 rokov venuje osvetovým aktivitám v oblasti bezpríspevkového darcovstva krvi. Valentínsku kvapku krvi organizuje už 28 rokov. Kampaňou pripomína potrebu pravidelných darcov a neustáleho získavania aj nových medzi zdravými ľuďmi.
V našom meste môžete prísť darovať krv do centra Národnej transfúznej služby na Nám. L. Svodobu 1, a to od pondelka do piatka, v čase medzi 7:00 až 14:00 hod. (v utorok do 17:00 hod.), 0908 991 461.
Krv môže darovať každý zdravý človek, ktorý má viac ako 18 rokov a má hmotnosť nad 50 kg. Na odber sa nechodí nalačno. Je vhodné dať si zdravé raňajky a deň pred odberom dbať na vyváženú stravu a pitný režim.
Tohtoročná kampaň potrvá oddnes až do 10. marca tohto roka. Pridáte sa k tým, ktorí vďaka darovaniu krvi zachránili ľudský život?
Mesto BB

Pozri tiež

Medzinárodné krňačkové preteky –  5. ročník o Veľkú cenu Jasnej

Dňa 24. februára 2024 sa uskutoční už 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej v medzinárodných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *