Zbierka „Pomoc chlpáčom“

Skupina mladých akčných študentov z Prvého Banskobystrického gymnázia, ktorí sú zapojení do projektu Show your talent sa rozhodla zorganizovať zbierku pre Karanténnu stanicu pre zvieratá mesta Banská Bystrica so sídlom vo Zvolene.

Zbierka  sa uskutoční v piatok 10.2.2023 a v sobotu 11.2.2023 v Europa Shopping centre v čase od 13:00 – 21:00 hod. Súčasťou bude sprievodný program maľovanie na tvár, kreatívne dielne a nebudú chýbať maskoti. Do zbierky môžu ľudia nosiť krmivo pre psíkov, deky, uteráky, plachty, osušky, savé podložky pod šteniatka, misky, posteľné obliečky. Pokiaľ by ste chceli psíkom spraviť radosť preferujeme granulované krmivo. Vítané sú gumenné hračky pre väčšie psíky či drevitá vlna.

Podporiť malých chlpáčov bude možné aj finančne.

Karanténna stanica mesta Banská Bystrica so sídlom vo Zvolene pre zvieratá bojuje dlhodobo s nedostatkom krmiva, mesačne ich spotrebujú na kilá. Karanténna stanica je  plné psíkov a mačiek na adopciu, množstvo plemien, o ktoré nie je  záujem. Život majú za mrežami do času, kým si ich niekto nevšimne a vezme domov. Denne toto množstvo hladných krkov treba nakŕmiť. V tejto zime je aj nedostatok prikrývok, teplých podložiek, či diek. Preto sa študenti rozhodli urobiť zbierku pre karanténnu stanicu a potešiť chlpáčov, ktorí dajú častokrát viac lásky, ako ktokoľvek iný.

“ Túto prospešnú akciu, sme sa rozhodli zorganizovať v rámci projektu Show your talent, do ktorého sme ako študenti zapojení, pretože nám nie je ľahostajný osud štvornohých chlpáčov. Tešíme sa, že sa do projektu zapojili aj ZŠ Ďumbierska, ZŠ Spojová a SZŠ U Filipa, za čo im v mene nášho tímu študentov patrí veľká vďaka.“

povedala Klaudia Karová, členka organizačného tímu.

Všetky vyzbierané dobroty, deky, podložky a misky potešia chlpáčov v útulku Karanténna stanica pre zvieratá, kde im to pôjdu študenti osobne zaniesť.

Hlavným partnerom je Europa Shopping center, Show your talent

Klaudia Karová, foto: ek

Pozri tiež

Urobme spolu krajšie Vianoce tým, ktorí to potrebujú

Banskobystrické nákupné centrum bude opäť pomáhať. Tesne pred Vianocami spustí verejnú zbierku hračiek či kníh, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *