Erika Karová: Aj Vy máte šancu zmeniť to

BLOG

Rozhodla som sa kandidovať za obvod, ktorý mi je blízky. Bývam v ňom so svojou rodinou, manželom a dvoma deťmi. Ako Radvančanka a matka, poznám túto mestskú časť a jej problémy veľmi dobre. Mám tu množstvo priateľov a známych a záleží mi na tom, aby bol pre nás nielen  miestom trvalého pobytu, ale domovom v pravom slova zmysle.

Do komunálnej politiky som sa rozhodla vstúpiť z jednoduchého dôvodu – chcem byť súčasťou zmien nevyhnutných pre toto mesto a zúročiť svoje skúsenosti v prospech nás všetkých.  Nestojí za mnou žiadna politická strana a kandidujem ako nezávislá. Nedávam prázdne sľuby, preferujem cestu aktívneho riešenia problémov obyvateľov tohto mesta. Chcem byť nielen článkom prenášajúcim ich na pôdu mestského zastupiteľstva, ale i iniciatívnou zložkou pri ich zdolávaní.

11 rokov vediem vlastnú, úspešnú firmu. Vďaka podnikaniu mám dnes možnosť rozdávať svoju pomoc a energiu tým, ktorí to potrebujú. Žijem život podnikateľky, ktorá síce pracuje veľa hodín denne a prácu si nosí aj domov, no plody mojej práce mám pretavené vo vlastnom živote. Viem, že svojou prácou dávam pozitívny príklad aj svojim deťom, ktoré vďaka tomu vidia, že sa oplatí byť aktívny, podnikavý, iniciatívny, cieľavedomý, čestný a práve toto je to, čo mi dáva istotu, že aj moje deti budú mať šancu na lepší štart do života a svetlú budúcnosť.

Stovky zrealizovaných projektov

Aktívne prispievam k organizácii dobrovoľníckych aktivít,  športu a charity. Pred štyrmi rokmi som bola pri zrode komunitného centra Fončorda, ktoré stále napreduje, spája ľudí, komunity  a verím, že sa nám aj v Radvani podarí vytvoriť priestor, ktorý bude slúžiť všetkým.

Taktiež pôsobím už 4 roky v občianskej rade Radvaň, ktorá zrealizovala mnohé projekty, napr. osadenie hracích prvkov, osadenie košov na psie exkrementy a realizácie opráv bezbariérových prechodov, či rekonštrukcie chodníkov.  V Radvani sa nám podarilo pokračovať v organizovaní  podujatí MDD, Mikuláša, ako aj založiť nové spoločenské podujatia pre rodiny s deťmi Radvanský karneval, a tiež pre všetkých Radvančanov Radvanský deň.  Pre „skôr narodených“ Večer seniorov, ktorý sme organizovali už štvrtý rok. Verím, že si udržia tradíciu a bude sa v nich pokračovať naďalej. Tohtoročnou novinkou, ktorú som založila bola Rodinná Halloween party, ktorú navštívili stovky účastníkov a verím, že sa toto podujatie stane tiež tradičným.

Verím, že vďaka členom ORR sa v najbližšej dobe podarí osadenie spomaľovača na Bernolákovej ulici.  Chcem, aby neboli ignorované potreby občanov z pozície moci.

Kultúrne a spoločenské podujatia

Už 7 rokov organizujem podujatie Hurá prázdniny. Jednu z najväčších akcií venovaných deťom v Banskobystrickom kraji, tento rok bolo súčasťou festivalu dizajnu umenia a dizajnu FUBABY.  Zapájam sa do podujatí ako Bubble day,  Deň kreatívcov, Karneval, Komunitné hody,  Valentín, Detský jarmok, Špuntíci, ako aj Týždeň dobrovoľníctva a mnohých ďalších akcií nielen v našom meste.

Šport

Pred 2 rokmi som založila Športový klub BCF Dukla BB, ktorý zastrešuje stovky detí. Organizujem Žiacku chodeckú ligu – preteky v atletickej chôdzi, medzinárodné podujatie Banskobystrický chodecký míting, pomáhala som pri podujatiach Športiáda seniorov, Celoslovenská Športiáda seniorov, Naučme deti športovať.  Podporujem mnohé športové kluby po celom Slovensku. Mám rada ak sa človek v širšom priestore učí pomáhať druhým, ak sa dokáže obklopiť múdrymi a schopnými jedincami, ktorí nehľadajú úspech hašterením, výhovorkami, ohováraním, ale idú do konkrétnych aktivít tam, kde sa rozhodne o skutočnej vzornej reprezentácii svojho klubu či mesta.

Charitatívne projekty

Založila som občianske združenie Erika Karová, ktorého cieľom je pomáhať druhým, venujeme sa charitatívnej a benefičnej činnosti. Moje miesto v srdci majú aj tí, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii a pomáham zbierkami oblečenia, školských vecí, hračiek, kníh a potravinovými balíčkami. Založila som aj svoju Nadáciu Eriky Karovej, vďaka ktorej môžeme pomáhať viacerým. Minulý rok sa po prvýkrát uskutočnilo podujatie Ochutnaj chuť Vianoc a pomôž, vďaka ktorej sme pomohli vyzbierať peniaze na operáciu pre chlapčeka. Taktiež som sa angažovala v podujatiach Spájanie,  Ruky spoja ruky, Na krídlach Anjelov, Onkopunč, Beh v tme,  Ži a zaži. Podarilo sa nám zakúpiť difúznu techniku pre DFNSP v Banskej Bystrici, pretože pomáhať je radosť. Verím, že toho ešte veľa vytvorím a prinesiem krásne nové projekty aj pre mládež.

Moje ciele pre Radvaň

V spolupráci s občianskou radou Radvaň úspešne dokončiť rozbehnuté projekty ako Realizácia denného centra pre Radvančanov, vrátenie života do parku Radvanských (revitalizácia zelene, osadenie lavičiek, vytvorenie náučného chodníka pre deti) , vybudovanie lávky pre peších cez potok medzi Radvanským parkom a základnou školou, organizovanie kultúrnych, športových a spoločenských podujatí v Radvani, rekonštrukcia a oprava chodníkov, ciest, športovísk a dobudovanie bezbariérových prechodov, výstavba detských ihrísk a oddychových zón, vybudovanie verejného priestoru pre stretávanie aktívnych a komunít v Radvani pre všetky vekové kategórie.

Medzi ďalšie ciele  bude patriť podpora vybudovania dopravného ihriska v materskej škole Radvanská a cyklotrasy v Radvani, vytvorenie nových moderných stojísk na komunálny odpad, dohľad nad transparentným udeľovaním dotácií a nepodporím stavby proti vôli občanov.

Zahoďme nenávisť a robme veci ešte lepšie, aby naše mesto bolo lepším miestom na život. 

10. novembra o tom môžete rozhodnúť aj Vy!

Autor:

Volám sa Erika Karová. Žijem v Banskej Bystrici, spolu so svojou rodinou, manželom a dvoma deťmi. Mám tu množstvo priateľov a známych. Momentálne pôsobím aj ako poslankyňa MsZ v Banskej Bystrici. V živote som nedostala nič zadarmo. Spolu s mojím manželom sa nám podarilo naplniť svoje ciele a založiť vlastnú a môžem povedať, že teraz už úspešnú spoločnosť, ktorá patrí k najväčším energetickým spoločnostiam na trhu. Práca ktorú robím ma napĺňa a prináša do môjho života radosť. Čo ma ale trápi, je systém fungovania mesta, či samosprávy a chcem zmenu. Neriešia sa problémy obyvateľov ako by mali, nefunguje transparentné prideľovanie dotácií na podujatia v našom kraji, organizuje sa málo akcií pre deti, seniorov a ľudí v núdzi. Okrajové časti mesta a obce sa neriešia, alebo riešia len minimálne. Viem o čom píšem. Aktívne sa totiž zapájam, organizujem a podporujem športové a kultúrne podujatia a charitatívne projekty.

Pozri tiež

Letná ponuka organizovaných výletov na Horehroní nebola nikdy pestrejšia

Dlho očakávané letné prázdniny, najmä zo strany žiakov a študentov, sú v plnom prúde a spolu s nimi sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *