Erika Karová: „Smerácky klub sa rozpadáva“

Medzi poslancami v Banskej Bystrici zavládlo napätie. Klub, ktorý mal 2 roky väčšinu v zastupiteľstve a tým pádom v rukách aj moc rozhodovať o dôležitých veciach, sa rozpadáva. Na poslednom mestskom zastupiteľstve z neho vystúpili dvaja členovia. Karol Konárik (SNS) a Igor Kašper (nezávislý). Klub má tak po novom už len 15-tich poslancov. Ak bude chcieť teraz presadiť zmeny, budú sa musieť dohodnúť  s minimálne jedným poslancom z iného tábora. Konárik s Kašperom sa tak de facto postarali o to, že „valec“, pod taktovkou Smeráckeho predsedu Jakuba Gajdošíka, stratil na sile oveľa skôr, ako sa čakalo, už 2 roky pred voľbami.

Nie menej zaujímavý je dôvod, prečo obaja poslanci vystúpili. Igor Kašper vo svojom prejave tvrdil, že za jeho konaním je práve osoba Jakuba Gajdošíka. Označil ho za klamára, manipulátora a človeka, ktorý mestu viac škodí, ako pomáha. Ako dôvod uviedol, že Gajdošík ľudí oklamal, keď im tvrdil, že autobusová stanica nebude stáť Bystričanov ani euro. Podľa Kašpera si robil na tom PR, ale teraz, keď mesto nakoniec bude musieť zaplatiť za stanicu okolo 5 miliónov je vraj ticho. Gajdošík sa k jeho tvrdeniam nevyjadril.

O tom, či je toto jeho naozajstný dôvod, možno polemizovať. Poslanec Kašper totiž kandiduje aj na župana do VÚC. Voľby budú na jeseň. To, že ide o jeho vlastné PR odmietol. Či je to tak, alebo inak, nie je podstatné. To úkažu najbližšie mesiace.

Jedno je však zrejme isté. Kašper s podporou Smeru do župných volieb rátať po svojom prejave nemôže. Aj keď, v politike nikdy nehovor nikdy…

 

Autor:

Volám sa Erika Karová. Žijem v Banskej Bystrici, spolu so svojou rodinou, manželom a dvoma deťmi. Mám tu množstvo priateľov a známych. Momentálne pôsobím aj ako poslankyňa MsZ v Banskej Bystrici. V živote som nedostala nič zadarmo. Spolu s mojím manželom sa nám podarilo naplniť svoje ciele a založiť vlastnú a môžem povedať, že teraz už úspešnú spoločnosť, ktorá patrí k najväčším energetickým spoločnostiam na trhu. Práca ktorú robím ma napĺňa a prináša do môjho života radosť. Čo ma ale trápi, je systém fungovania mesta, či samosprávy a chcem zmenu. Neriešia sa problémy obyvateľov ako by mali, nefunguje transparentné prideľovanie dotácií na podujatia v našom kraji, organizuje sa málo akcií pre deti, seniorov a ľudí v núdzi. Okrajové časti mesta a obce sa neriešia, alebo riešia len minimálne. Viem o čom píšem. Aktívne sa totiž zapájam, organizujem a podporujem športové a kultúrne podujatia a charitatívne projekty.

Pozri tiež

Predstavujeme vám športový klub ALL Sports Academy

Športový klub ALL Sports Academy sa venuje plávaniu, lyžovaniu a športovému lezeniu v príjemnej atmosfére, o čom svedčí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *