KEĎ SA UŽ ROZHODUJETE POMÁHAŤ, TAK POMÔŽTE V PRVOM RADE SAMI SEBE!

Už dlhšiu dobu mi do kancelárie prichádza veľa ľudí, ktorí nevedia pochopiť, že aj napriek tomu, že majú dobre srdce, chcú ľuďom pomáhať, zakaždým dopadnú tak, že sa im nedarí a sú takmer stále bez životnej energie. Tak sa dnes chcem tejto téme povenovať a vysvetliť vám pár faktov.

Prečo je to tak? Prečo za svoju dobrotu ešte navyše platíme tým najcennejším čo máme? Prečo za to platíme svojim časom a energiou, a vôbec nič z toho nemáme?

Pretože svet je plný ľudí, ktorí vôbec o sebe a svojich podvedomých programoch nič nevedia. Vôbec nevedia nič o tom, že ten, kto vytvára ich realitu sú oni sami! A už vôbec netušia, že život je hra s presne danými pravidlami.

Tak si to poďme rozobrať! Prečo chcete v skutočnosti pomáhať? Prečo máte potrebu riešiť problémy druhých? Prečo chcete to najcennejšie čo máte, svoj čas a životnú energiu, venovať niekomu, kto na vás hádže svoje problémy, infikuje vám vašu myseľ emočným odpadom a ešte vám veľakrát ani nie je vďačný za to, že ste mu venovali svoj čas a pozornosť?

Nie je to náhodou preto, lebo práve vy máte základný problém a tým je vnútorná bolesť spôsobená strachom zo samoty a opustenosti? A pritom všetko, čo prežívate, je len váš plne spustený autopilot, ktorý je naprogramovaný spomienkami, presvedčeniami, krédami a prežitkami z vašej minulosti.

Samoty sa bojíte, ubíjajú vás v samote vaše vlastné myšlienky a spomienky. Ale zároveň témam o vnútornej bolesti rozumiete a tak ste presvedčení, že môžete druhým pomôcť, ak s nimi budete o témach vnútorného strádania komunikovať. No v skutočnosti je to trocha inak!

Tomu, čomu venujete pozornosť, to do života priťahujete a to zároveň vo svojom živote aj vytvárate. Inak povedané, ak nebudete milovať SAMI SEBA a nebudete mať svoje podvedomé deštruktívne programy vo svojom vnútri vyriešené, budete stále do svojho života ľudí s traumami priťahovať! A tí vám spôsobia čo? No predsa vás budú zaťažovať témami o svojej bolesti a vy si na základe toho budete vytvárať i naďalej svoju strastiplnú realitu.

No vy sa v skutočnosti chcete len s niekým stretnúť, spočinúť v jeho náruči a byť prijatí takí akí ste. Chcete od neho lásku, pozornosť, radosť a pochopenie.

Ale budete len sklamaní. Nejestvuje ani jeden taký človek, ktorý by vám všetky vaše túžby po láske spĺňal po celý život.

Na krátky čas možno, no dlhodobo sa to nedá dosiahnuť. Prečo? Pretože v každom partnerskom vzťahu si po čase všimnete, že ten druhý vám veľmi ubližuje a vy nie ste pri ňom šťastný!

Ale pravda, ktorej samozrejme 90 % ľudí vôbec nerozumie, je taká, že vaši najbližší len nevedome začnú čítať vaše podvedomé nespracované emočné bolesti a vždy urobia práve to, čo ich ozvučí a vám to ublíži. Pritom vôbec neviete, že práve v každej vašej životnej tragédií je ukrytá obrovská pravda o vás samých. A vy sa radšej trápite a navyše ste k ľuďom, ktorí vám vravia pravdu, zlí.

Poväčšine ešte vyhľadávate, respektíve priťahujete do svojho života spoločnosť ľudí, kde sa môžete vyžalovať ako vám kto ubližuje a obviňujete tých druhých, za to, že vám oni nerozumejú a ničia život.

Pritom práve vy vytvárate svoje vlastné energoinformačné pole okolo seba, svoju vlastnú paradigmu, čo má za následok práve to, že sa nachádzate v tejto neutešenej životnej situácií.
Ešte raz! Na základe vašich každodenných emócií vy tvoríte vašu realitu! To znamená, že vaše okolie je len a len obrazom vašich vnútorných emočných obrazov, či si to uvedomujete alebo nie.

A konečný verdikt znie: vaše šťastie a vaša láska NIKDY, opakujem NIKDY nezávisela od druhých, ale stále len a len od vás samotných!

Možno, že presne nechápete, tak vám to vysvetlím inak. Keď svoje šťastie budujete vlastnými silami, všetko sa začína u vás samotných. Naozaj všetko! Je v tom všetka zodpovednosť za šťastie i nešťastie, za nádhernú naplnenú lásku, ale i za spackaný vzťah či samotu. A tak si uvedomte, že skôr než budete očakávať lásku od kohokoľvek iného, budete musieť najprv milovať samých seba.

Ja viem, už vás napadlo, že toto je len slepá ulička k číremu egoizmu a ten je zlý! Čo môžem proti tomuto namietať, veď ste boli vychovávaní v presvedčení, že egoizmus je nemorálny a odsúdeniahodný. Celý život vám niekto vsugerovával, že máte brať ohľad na druhých, máte druhým pomáhať a máme prinášať obete v mene lásky k rodine, kamarátom, vlasti a kadečomu inému. A aký je výsledok? Viete naozaj dať svojim blízkym lásku, ak ju v skutočnosti nepoznáte? Preto radšej budete hodiny sedieť s druhými a chcieť im pomôcť, pretože ste tak naprogramovaní a neviete o svojich podvedomých programoch absolútne nič.

Cesta z tohto začarovaného a hlavne vyčerpávajúceho kruhu von je len cez vlastné uvedomenie. Veď ak vy sami neviete čo chcete, práve tí druhí vám to nahovoria! Ale samozrejme tak, aby z toho mali profit ONI, nie VY!

Mýlim sa? Áno? Tak si len skúste začať sťažovať, keď niekto na vás hádže svoj verbálno-emočný odpad. Máte počúvať, nie rozprávať! Ste tam práve preto, lebo VY MUSÍTE pomáhať! Už chápete ako vám naprogramovali myseľ?

Veď človek sa slobodný narodí, je slobodný svojou podstatou a o svoju slobodu môže prísť len vtedy, ak dá k tomuto súhlas. A to sa v procese výchovy permanentne stáva.

Ak chcete byť skutočne šťastní, musíte opustiť rámec bezvýznamnosti a obyčajnosti, pričom si musíte hlavne uvedomiť svoju jedinečnosť a nekonečnosť svojich možností a realizovať ich!

Je to to najdôležitejšie poznanie vašich životov. Je to poznanie, že sa musíte oslobodiť od roly, ktorú vám druhí vnútili a rozhodnúť sa pre rolu, akú v skutočnosti chcete hrať. Teda byť sám sebou.

Ak dôjdete k rozhodnutiu, že už konečne chcete byť sám sebou, dozaista spoznáte sami seba a keď sa k tomu ešte aj priznáte svojmu okoliu, nebudete stačiť chápať, ako odmietavo sa k tomu vaše okolie postaví.

Vášmu skutočnému pokoju a šťastiu stojí v ceste neustála snaha vášho okolia vychovať z nás niekoho, kto VY v skutočnosti nie ste!

Preto, keď už od útleho veku neviete spĺňať požiadavky druhých, máte čo? No jednoducho celoživotný luxusný pocit VINY, nakoľko tí druhí vás presvedčia, že oni všetko obetujú a robia len a len pre vás! No Zbohom!

A takto sa sofistikovane mrzačí človek na emocionálnej úrovni! Veď predsa nikto nedokáže spĺňať všetky prikázania, zákazy a morálne kritéria, ktoré vám spoločnosť, plná chorých myslí, predpisuje. A keďže sa ustavične dopúšťate viny, z pohľadu iných, dostanete sa jedného dňa do stavu, že pocit viny si plne uvedomujete a nič s tým neviete urobiť!

Vaše telo funguje ako oscilátor a vy s týmito pocitmi vibrujete na istých úrovniach a takýchto kritikov alebo ubolencov zároveň do svojho života neustále priťahujete. Navyše zamoríme vaše vlastné energoinformačné pole okolo vás a jedného dňa sa stanete takými istými kritikmi, akých ste v procese výchove veľmi nemuseli!

No a vrchol všetkého, čo dokážete vo svojom ,,isto“ slobodnom živote vytvoriť je, že žijete tak, aby vám nemohol nikto nič vyčítať, všetko tajíte a v skutočnosti ste plný strachu, ktorý vám donesie čo? No predsa delikatesu zvanú CHOROBA!

A ešte samozrejme som zabudol na to najhoršie, že všetko, čo v sebe nemáte spracované, vám vaši najbližší zrkadlia, čo vás samozrejme emočne veľmi bolí. A keďže ste ľudia inteligentní a pokrokoví, tak to vyšperkujete až tak úžasne, že si svojich blízkych, vravím im rád aj spriaznené duše, zablokujete na všetkých možných úrovniach (sociálne siete, mobily, maily) a rozhodnete sa, že ich nebudete potrebovať, lebo nespĺňajú zasa vašu predstavu o správnom chovaní k vám a nechcú plniť zasa vaše podmienky. A ako sa vlastne od nich líšite? Dosiahneme akurát to, že ostanete sami, nešťastní, plačúci niekde do vankúša a dokonca si dokážeme vytvoriť nejakú nádhernú závislosť (drogy, alkohol a iné) pretože neviete jedno. LÁSKA JE TRVALÝ STAV AKCEPTÁCIE!

A ak aj chcete byť tým, čím chcete byť, musíte akceptovať druhých takými akí sú, nech sa už chovajú akokoľvek. Ale tráviť čas s nimi určite nemusíte! Mali by ste mať svoju vlastnú životnú víziu a tou naplniť svoje srdce a svoju myseľ.

Mne to stále fungovalo, funguje a fungovať bude, bez ohľadu na druhých. A postúpil som až tak ďaleko, že mi život dal taký obrovský dar, že dnes mám možnosť ľudí, do stavov plného uvedomenia si vlastnej osobnosti dostávať, a tým pádom sa oni sami zbavujú akýchkoľvek chorôb, závislostí, manipulátorov a otrokárov vo svojich životoch.

Sloboda je nadovšetko, ak vôbec máte predstavu, čo sloboda vôbec je a čo znamená.

Tibor Michalko, ilustračné foto: mp

www.michalkotibor.com

www.30dnikslobode.sk
www.zivotnamieru.sk
www.kairoscentrum.sk

Autor: Tibor Michalko

Verím, že vďaka Kvantovej Transformácii Vedomia, môže každý z nás dosiahnuť úspech, zdravie, šťastie a lásku nepredstaviteľných rozmerov. Narodil som sa v roku 1969 v Michalovciach, v ôsmych rokoch som sa presťahoval do Spišskej Novej Vsi, v desiatich rokoch do Košíc. Kto zažil takéto zmeny, vie pochopiť všetky emócie, ktoré som prežíval. Ako devätnásť ročný, som počas zdanlivo nenáročnej operácie, prežil klinickú smrť a tam sa to začalo. Vďaka danostiam, ktoré mi boli v živote dané, som sa naučil komunikovať so svojim pravým JA a naučil sa každý problém zmeniť na výzvu. Dosiahol som stav, keď som sa v plnom rozsahu naučil vnímať posolstvo kľudu, lásky, harmónie a zmieru. Pochopil som jeho pozitívny vplyv na naše zdravie a pochopil JEHO vplyv na každú časť nášho života. Tieto moje dary a schopnosti Vám teraz prinášam.

Pozri tiež

Nedeľa v Medenom hámri v znamení humoru

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom Banská Bystrica pozýva 16. júna o 16:30 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *