Body 3. kola Slovenského pohára v modernom dvojboji, trojboji a štvorboji sa rozdeľovali na Liptove

V Liptovskom Mikuláši prebehla uplynulú sobotu 22.6. Cena ŠK Grafon 2019 v modernom dvojboji, trojboji a štvorboji. 47 pretekárov a pretekárok sa predstavilo na štarte 3. kola Slovenského pohára organizovaného Slovenským zväzom moderného päťboja a ŠK Grafon Liptovský Mikuláš.

Prvá disciplína šerm kordom, ktorý sa započítaval do celkového výsledku pre kategórie od 17 rokov začínala už o 7:30 hod. Svoje prvé šermiarske skúsenosti prišli zbierať však aj mladší pretekári a pretekárky. Ako druhé prišlo na rad plávanie v ktorom zasiahli do bojov o prvé body aj tí najmladší v kategóriách do 6 rokov, do 8 rokov a do 10 rokov, ktorí sa úvodného šermu zúčastnili zatiaľ len v roli divákov.  Po absolvovaní úvodných disciplín sa pretekári presunuli do areálu firmy Grafon, kde nasledoval pre mladšie kategórie beh a pre staršie streľba s behom.

Víťazmi v jednotlivých kategóriách sa stali: Matej Hudec z ŠK Raja BB (chlapci do 6 rokov), Nela Janušeková z ŠK Raja BB (dievčatá do 6 rokov), Damián Nôta z ŠK Raja BB (chlapci do 8 rokov), Simona Slezáková z ŠK Raja BB (dievčatá do 8 rokov), Kristián Vöröš z ŠK Raja BB (chlapci do 10 rokov), Veronika Devečková z ŠK Grafon LM (dievčatá do 10 rokov), Ronald Štofan z ŠK Raja BB (chlapci do 12 rokov), Linda Sýkorová z ŠK Raja BB (dievčatá do 12 rokov), David Matejov z ŠK Raja BB (chlapci do 14 rokov), Katarína Rešovská z ŠK Raja BB (dievčatá do 14 rokov), Samuel Rychlý z ŠK Grafon LM (chlapci do 16 rokov), Zuzana Lutovská z ŠK Raja BB (dievčatá do 16 rokov), Filip Lichanec z ŠK Dukla o.z. BB (juniori a muži) a Alica Lichancová z ŠK Dukla o.z. BB (juniorky a ženy).

Najviac prvenstiev, ktorých bolo až 10, vybojovali pretekári ŠK Raja BB. Po dve prvenstvá si odniesli pretekári ŠK Grafon LM a ŠK Dukla o.z. BB.

Víťazka kategórie žien a junioriek, Alica Lichancová z banskobystrickej Dukly sa predstaví od 7. – 14. júla na svetovom šampionáte juniorov v poľskom Drzonkove.

lk, foto: archív ŠK Raja BB

Pozri tiež

Európsky pohár v Prahe s účasťou pretekárov ŠK RAJA

V sobotu dňa 4.5.2019 sa v českej metropole uskutočnil Európsky pohár mládeže v modernom päťboji. Do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *