Brezno nasvieti najnebezpečnejšie priechody pre chodcov

Brezno sa v snahe zvýšiť bezpečnosť občanov chystá nasvietiť frekventované a z pohľadu chodcov najnebezpečnejšie priechody na uliciach Československej armády, Švermovej a Rázusovej.

Podľa breznianskeho magistrátu cieľom je znížiť riziko zrážky vozidiel s chodcami, ktorí ako najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky budú vďaka výraznému osvetleniu priechodov oveľa viditeľnejší.

Ako uviedol primátor Brezna Tomáš Abel, týmto krokom chcú zvýšiť ochranu života a zdravia najmä rizikových skupín, ako sú deti, seniori a zdravotne ťažko postihnutí občania. Je to súčasť komplexu opatrení, ktorými radnica prispieva k bezpečnejšiemu mestu.

Podľa vedúcej investičného odboru mestského úradu Zuzany Ďurišovej, priechody postupne nasvietia aj v iných častiach mesta, každý rok podľa odsúhlaseného plánu, na základe zhodnotenia bezpečnosti daných priechodov a podľa možností mestského rozpočtu.

 

„Vyberieme z pohľadu chodcov nebezpečné priechody. Nasvietené budú nielen zvrchu – z pridaných stĺpov s osvetlením, ale tiež blikajúcimi LED pásmi. Ďalšie budú nasvietené cez stĺpy s osvetlením a v ceste budú tzv. gombíky – odrazky s reflexnými prvkami. Doplnenie stĺpov verejného osvetlenia zabezpečíme podľa výpočtov projektanta v rámci svetelno-technického posudku,“ 
dodala Ďurišová.
Zdroj: tasr, ilustračné foto: ek

Pozri tiež

Foto: Fialový koberec kvetov ako z rozprávky

Každú jar sa lúka pri obci Bujakovo, neďaleko Brezna, premení na krásny fialový koberec. Obraz, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *