Britský Lovec stromov Rob McBride navštívi Slovensko

Víťaza ankety Strom roka 2018 a finalistu celoeurópskej súťaže Európsky strom roka, Lipu v Kopčanoch,  navštívi už 8. februára známy britský Tree hunter, tzv. lovec stromov, Rob McBride. Verejné hlasovanie v ankete Európsky strom roka prebieha až do konca februára 2019 na www.treeoftheyear.org.

Rob McBride je známy vášnivý bojovník za ochranu stromov. Už mnoho rokov zvyšuje povedomie o Stromoch v ohrození a upriamuje pozornosť na dôležitosť ich ochrany. Je fotograf, cestovateľ, ambasádor starých a významných stromov, pravidelne spolupracuje s BBC.

Rovnako ako minulý rok, i tento raz sa Rob vydáva na “Stromy v ohrození Tour” naprieč celou Európou, počas ktorej pomáha s reprezentáciou a “loví” príbehy stromov, ktoré súťažia v Európskom strome roka alebo sú v danej krajine ohrozené.

Rob príde na Slovensko v piatok 8. februára 2019 a o 10:00 sa stretne s predstaviteľmi obce Kopčany, žiakmi miestnej základnej školy a členmi občianskeho združenia Kozel, ktorí strom do ankety nominovali.

Po stretnutí sa presunie ku lipe a kostolu sv. Margity Antiochijskej, kde bude priestor pre médiá na rozhovory a fotografie. Lovec stromov počas svojej návštevy Slovenska absolvuje i prehliadku stromov v regióne, ktoré súťažili v ankete Strom roka v minulosti.

Viac informácií o ankete Európsky strom roka: www.treeoftheyear.org, Videá z predošlých rokov: https://www.youtube.com/watch?v=IAkwHmjLZhs

https://www.youtube.com/watch?v=sK3ZIJOTbng

Zdroj a foto : TS Nadácia Ekopolis, Martina Ragalová

Pozri tiež

Foto: Finále Žiackej chodeckej ligy v meste pod Urpínom opäť úspešne

V Banskej Bystrici sa vo štvrtok 23. mája 2019 uskutočnilo piate kolo a zároveň aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *