BŠK Banská Bystrica vo finále Detskej P-T-S na výbornom 3. mieste

V rámci predprogramu už 54. ročníka prestížneho medzinárodného mítingu P-T-S sa predstavili aj najlepší najmladší atléti.

BŠK Banská Bystrica
horný rad zľava: Eva Jakušová, Daša Ballová, Ella Zuzana Sliacka,
predný rad zľava: Alex Rosenberger, Marek Homola, Lukáš Gregor.

Do celoslovenského finále Detskej P-T-S priamo postúpilo 16 najlepších tímov (víťazov krajských kôl) a spolu štartovalo 23 tímov z celého Slovenska. Z banskobystrického kraja postúpili 3 tímy a najviac sa darilo tímu BŠK Banská Bystrica. Mladí atléti museli v tíme zloženom z troch dievčat a troch chlapcov absolvovať spolu šesť disciplín. Všestranné zameranie preverili dve štafety, dva hody, skok do diaľky a vytrvalostný beh.

Tím BŠK Banská Bystrica tvorili Ella Zuzana Sliacka, Eva Jakušová, Daša Ballová, Marek Homola, Lukáš Gregor a Alex Rosenberger. Po zrátaní výsledkov všetkých disciplín sa víťazom stali AC Malacky pred Sereďou a na bronzový stupienok vystúpila práve šestica z BŠK Banská Bystrica.

Vlani sme vo finále skončili na ôsmom mieste, teraz sme opäť nechýbali medzi najlepšími. Pre deti to bola odmena za svedomitý tréning počas roka. Som rád, že ich láska k športu bola odmenená aj takýmto pekným výsledkom. Mňa najviac teší to, že sa naši pretekári za rok zlepšili vo všetkých disciplínach a urobili obrovský progres. Na tréningy chodia radi, pre šport sa doslova zapálili a teraz im to šport vrátil aj naspäť.“

tešil sa z výsledku tréner Matej Tabak, ktorý už teraz myslí zo svojimi zverencami aj na finále Detskej štafetovej ligy, kde tiež postúpili medzi najrýchlejšie slovenské štafety. V Šamoríne sa mohli deti pohybovať v prostredí, kde sa svetové hviezdy pripravovali na večerný medzinárodný míting.

Deti tak nasali atmosféru veľkého atletického podujatia, mohli sa s viacerými hviezdami odfotiť či spoločne obedovať v jednej jedálni, čo bol pre nich tiež veľký zážitok.“

Tréner verí, že aj takýto zážitok môže deti opäť ešte viac povzbudiť v tréningu, aby sa raz dostali na úroveň svojich športových vzorov.

Poradie Detskej P-T-S (prvá osmička):
1. AC Malacky
2. Pohybko Sereď
3. BŠK Banská Bystrica
4. Atletika Bratislava
5. AC Stavbár Nitra
6. Juventa Žilina
7. ŠŠK Bardejov
8. Redox Lučenec

Zdroj a foto: Matej Tabak

Pozri tiež

LUCIA VADLEJCH 4488 BODOV V PÄŤBOJI, SLOVENSKÝ REKORD ZLEPŠILA V OSTRAVE O 79 BODOV!

Padol prvý slovenský rekord v halovej sezóne 2020! Postarala sa oň viacbojárka Lucia Vadlejch z banskobystrickej Dukly, ktorá na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *