Celoslovenská Športiáda seniorov AkSen bude tento rok v Banskej Bystrici

Športiáda seniorov má svoje nezastupiteľné miesto medzi podujatiami v našom meste. Tento rok v júni sa konal už jej jubilejný, piaty ročník.

Na krajské kolo nadviaže celoslovenská Športiáda AkSen, ktorá sa bude konať 25. a 26. septembra 2018 práve v Banskej Bystrici. Toto obľúbené športové podujatie je skvelou príležitosťou na spoznávanie sa seniorov z rôznych kútov Slovenska ale aj partnerských organizácií z Českej republiky. Stretnú sa nielen pri zápolení v športových disciplínach, ako sú stolný tenis, petanque a viacboj a tiež na spoločenskom večeri, ktorý obohatia vlastným kultúrnym programom z jednotlivých regiónov. Hlavným cieľom podujatia je zaktivizovať seniorov vo veku päťdesiat a viac rokov a poukázať na dôležitosť pohybu, športu a zábavných hier pre ich zdravie.

Na výmenu sa súťažiaci z Banskej Bystrice zúčastnia športových hier v partnerských mestách. Medzinárodní krajské sportovní hry seniorů sa konajú 16. septembra v Ostrave a zúčastnia sa na nich reprezentanti AkSen z Prešova a z Piešťan. Na AkSen Hry 2018 ČR, 2. septembra v Prahe, sú pozvaní reprezentanti AkSen z Banskej Bystrice .

Čestným predsedom celoslovenskej Športiády AkSen v Banskej Bystrici bude bývalý slovenský atlét, olympijský víťaz a majster Európy v chôdzi Jozef  Pribilinec. Zlatú medailu v chôdzi na 20 kilometrov získal na Olympiáde v Soule 1988, dvakrát bol vicemajstrom sveta (1983, 1987), majstrom Európy v chôdzi sa stal v roku 1986 a medzi jeho úspechy patrí aj titul halový majster Európy (1987, 1988).  Majstrom Československa sa stal sedem krát.

Podujatie Športiáda AkSen 2018 organizuje AkSen – aktívny senior o.z. a Regionálne centrum Banská Bystrica, v spolupráci s Banskobystrickým okrášľovacím spolkom a Centrom voľného času Havranské 9, Komunitným centrom Fončorda, ako aj v spolupráci a s podporou Mesta Banská Bystrica a Nadácie Eriky Karovej.

Natália Ceglédyová ,Koordinátorka RC AkSen o.z., foto: archív redakcia

Pozri tiež

Program Bábkového divadla na Rázcestí na október

Bábkové divadlo na Rázcestí pripravilo pre najmenších divákov aj pre dospelých program na mesiac október. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *