Cesta na Muráni opäť otvorená, obchádzka končí aj pre kamióny

Cesta II/531 medzi Muráňom a Muránskou Hutou je opäť prejazdná, s lokálnymi obmedzeniami riadenými svetelnou signalizáciou. Úplná uzávera úseku skončila dnes, 19. júla o 10:00 hod.. Na cestu už pustia všetku dopravu, vrátanie vozidiel nad 3,5 tony. Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie BBSK. 

Banskobystrický samosprávny kraj má pre vodičov dobré správy. Dnes, 19. júla od 10:00 hod., je opäť prejazdná cesta II/531 v úseku medzi Muráňom a Muránskou Hutou. Práce na sanácii zosuvu, ktorý spôsobili vlani koncom júna prudké prívalové dažde, budú naďalej pokračovať, obmedzenia však budú už len lokálne a riadené svetelnou signalizáciou s intervalom čakania 1-2 minúty.

„Na ceste už nebude obmedzenie prejazdu nákladných vozidiel a bude zrušená obchádzková trasa cez Brezno. Rovnako od tohto dátumu prestanú platiť výnimky na prejazd po dočasnej obchádzkovej trase cez Národný park Muránska planina, ktoré mali niektoré vozidlá. Na tejto trase začnú zároveň prebiehať práce na pokládke asfaltu v rámci opráv po skončení jej užívania,“

doplnil Peter Ošvát zo spoločnosti Skanska SK, ktorá stavbu realizuje.

Od 19. júla príde aj k zmene cestovného poriadku prímestskej autobusovej linky č. 608400. „Zmeny cestovného poriadku spočívajú v obnovení bežného režimu prevádzky jednotlivých spojov na autobusovej linke Jelšava – Revúca – Muráň – Poprad s prevádzkovou úpravou všetkých spojov, zreálnením a zjednotením jazdných dôb a rovnomernejším rozložením súbežných spojov v úseku Revúca – Muráň a späť. Súčasne dôjde k úprave časových polôh a trasy spojov, kvôli zabezpečeniu prestupov na vlaky a autobusy v Revúcej, Červenej Skale a Poprade,“ povedal Miroslav Vyka, riaditeľ odboru verejnej dopravy Úradu BBSK.

„Podľa zhotoviteľa je predpokladaný termín ukončenia prác na ceste do konca októbra, v závislosti na klimatických a iných podmienkach. Vidíme, že práce postupujú dobre a zhotoviteľ plní, k čomu sa zaviazal, čoho dôkazom bolo aj dočasné sprejazdnenie celého úseku počas zimného obdobia. Verím, že na jeseň verejnosti odovzdáme do užívania už kompletne opravenú cestu bez obmedzení,“ uzavrel predseda BBSK Ján Lunter.

zdroj a foto: TS BBSK

Pozri tiež

Foto: Pilotný projekt Petržalskej päťky – chodeckých pretekov v atletickej chôdzi úspešne

V sobotu 24. júla 2021 sa uskutočnili chodecké preteky v atletickej chôdzi Petržalská päťka. Pilotný ročník …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *