Chodec pri nehode utrpel vážne zranenia, zrazila ho žena ktorá nemá vodičský preukaz.

Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej chodec utrpel ťažké zranenia.

44-ročná vodička osobného auta, ktorá nie je držiteľkou vodičského preukazu, vo štvrtok (22.8.) v popoludňajších hodinách v Medovarciach  zrazila chodca.  Dostatočne sa nevenovala vedeniu vozidla a odzadu narazila do 32-ročného muža, ktorý išiel po pravej strane cesty.

Po náraze ho prehodilo cez auto a dopadol na betónový odvodňovací kanál. Auto ostalo zakliesnené na hrane kanála. Po nehode bol zranený chodec letecky transportovaný do nemocnice v Banskej Bystrici. Z dôvodu jeho bezvedomia mu bola odobratá krv. U vodičky alkohol pri dychovej skúške zistený nebol a taktiež jej bola odobratá krv aj moč s podozrením na užitie veľkého množstva antidepresívnych liekov, alebo iných návykových látok. Polícia bude v ďalšom konaní preverovať aj podozrenie z neoprávneného použitia motorového vozidla.

Za 7 mesiacov sme v kraji zaevidovali 57 dopravných nehôd s účasťou chodcov, z toho 15 dopravných nehôd zavili chodci. Pri týchto nehodách prišiel 1 chodec o život, 52 chodcov bolo zranených z toho 11 ťažko. Na priechode pre chodcov vodiči zrazili 16 chodcov.

Zdroj a foto: TS KRPZ BB, Mária Faltániová

Pozri tiež

Odborníci diskutovali pri Dunaji o ochrane vôd

Takmer 50 expertov sa stretlo vo štvrtok 2. júla 2020 na odbornej exkurzii pri Dunaji, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *