Chodec sa pohyboval v hustej hmle po rýchlostnej ceste, zrazilo ho auto

Dnes (12.11.) ráno, krátko po 06.00 hod. došlo na rýchlostnej ceste R1 medzi Žiarom nad Hronom a Žarnovicou k dopravnej nehode, k zrážke 22-ročného chodca. Podľa doterajšieho objasňovania k nehode došlo tak, že v čase keď 51-ročný vodič vozidla Dacia Duster viedol vozidlo v smere od Žiaru nad Hronom na Žarnovicu, mu mal náhle do jazdnej dráhy vojsť z pravej strany na ľavú v smere jeho jazdy chodec, pričom došlo k jeho zrážke. Chodec utrpel pri zrážke zranenia, ktoré si vyžiadali jeho prevoz do nemocnice. Podľa predbežných zistení by malo ísť o ťažké zranenia. Vodič sa na mieste podrobil dychovej skúške na zistenie prípadného požitia alkoholu, pričom u neho alkohol v dychu zistený nebol. U chodca bol nariadený na zistenie prítomnosti alkoholu odber krvi a moču, pričom budeme skúmať aj prípadnú prítomnosť iných omamných či psychotropných látok. Na miesto nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy. Presná príčina dopravnej nehody, ako aj miera zavinenia je predmetom jej ďalšieho vyšetrovania.

V prípade zrazeného chodca ide o mladého muža, ktorý už sa niekoľko krát dopustil priestupku na úseku dopravy. Viackrát sa dopustil aj porušenia povinnosti chodca. Včera tohto muža polícia riešila za nepoužívanie reflexných prvkov, nakoľko sa ako chodec nebezpečne pohyboval po ceste I/65 v katastri Hliníka nad Hronom. V tomto prípade mu bola uložená bloková pokuta.

UPOZORNENIE PRE CHODCOV!

Chodci už od začiatku roka 2014 majú povinnosť používať reflexné prvky za zníženej viditeľnosti na cestách mimo obce, ale už aj v obci. Chceme vyzvať všetkých chodcov, ale aj cyklistov, aby používali reflexné prvky na oblečení. Je veľmi  dôležité, aby boli na cestách viditeľní. Rovnako, aby prechádzali cez cestu v prvom rade na miestach na to určených. Vysvetlite svojim deťom, rodičom, starým rodičom význam používania reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti, že priechod pre chodcov je určený na bezpečné prechádzanie cez cestu.

TS: Petra Kováčiková, ilustračné foto: tasr

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *