Čo mi kniha rozprávala

Vo chvíli, keď sa v spomienkach prenesiem do detstva, moje pocity sa často usadia v malej staručkej knižnici, ukrytej za divadelným javiskom kultúrneho domu v mojej rodnej dedinke.

Tu nastal môj prvý kontakt s obrovskou ríšou fantázie a predstáv, ukrytých na stránkach  kníh, bez ktorých by sa mi zdal život neúplný. Nedá sa spočítať, koľko krát ma vyrušila svietiaca nočná lampa v mojej izbe, ktorú som zhasínala pri prvých slnečných lúčoch spolu so zatvorením  poslednej strany čarovnej knihy.

To čaro sa prenieslo na vlnách času až do dnešných dní.  Pri práci, ktorú robím, ma kniha sprevádza každý deň. Som nekonečne vďačná, že môžem svoj vzťah ku knihám odovzdávať ďalším generáciám. V Materskej škole na Radvanskej ulici 26 v Banskej Bystrici som sa stretla s porozumením kolegýň i rodičov, vďaka ktorým sa nám spoločným úsilím podarilo vytvoriť malú útulnú knižnicu pre naše deti. Knižnicu s množstvom krásnych detských kníh, ktoré majú moc premeniť zlú náladu na dobrú, nútia nás premýšľať, rozširujú našu slovnú zásobu, vzdelávajú nás, duševne nás obohacujú. Našim  hlavným partnerom sa stala Férová nadácia O2, ktorá nás podporila nemalou finančnou čiastkou prostredníctvom projektu ,,Čo mi kniha rozprávala“,  vďaka ktorému sme obohatili našu knižnicu o ďalšie pekné a zaujímavé knižné tituly slovenských i svetových autorov detskej literárnej tvorby i o krásne encyklopédie.

Verím, že našim spoločným úsilím dokážeme v našich deťoch vytvoriť základy pre vzbudenie záujmu o knihy, v ktorých nájdu radosť, potešenie, ponaučenie, oddych, inšpiráciu a vytvoria si trvalý pozitívny vzťah ku knihe – jednému z hlbokých zdrojov múdrosti – a stanú sa dobrým človekom.

zdroj a foto: Mgr. Viera Fungáčová, MŠ Radvanská

Pozri tiež

Začína sa historicky najrozsiahlejšia rekonštrukcia zimného štadióna

Dnešný podpis zmluvy medzi mestskou obchodnou spoločnosťou MBB a. s. a vysúťaženým zhotoviteľom stavebných prác, spoločnosťou INGSTEEL, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *