CVČ Havranské ponúka aj v novom školskom roku množstvo krúžkov, stačí si len vybrať

Premýšľate, do akých krúžkov by ste prihlásili vaše dieťa? Centrum voľného času Havranské 9 v Banskej Bystrici pripravilo aj na nadchádzajúci školský rok 2015/2016 množstvo zaujímavých krúžkov pre deti od 5 do 15 rokov.

Ponuka záujmových činností na školský rok 2015/2016 je rozdelená na dve skupiny, podľa veku. Pre mladšie detičky vo veku 5-10 rokov sú to najmä obľúbené krúžky, ktoré majú v Centre voľného času Havranské už niekoľko ročnú tradíciu. Populárna je Atletická škôlka, v ktorej deti rozvíjajú svoje pohybové zručnosti a zoznamujú sa so základmi atletických disciplín. Tvorivé dielne s názvom Zamazané pršteky sú zamerané na rôzne výtvarné aktivity. Hravou formou sú deti vovedené do sveta angličtiny v jazykovom krúžku Happy Cookie a v LEGO krúžku si najmä chlapci rozvíjajú tvorivosť, zručnosť a prácu v kolektíve pri stavbe tejto obľúbenej stavebnice. Základné pravidlá cestnej premávky a bezpečnosť na ceste sa deti učia v krúžku Dopraváčik, na ktorom CVČ spolupracuje s Mestskou políciou aj Okresným dopravným inšpektorátom.

Pre starších školákov je určený napríklad šachový krúžok, ktorý je veľmi populárny a deti sa pravidelne umiestňujú v šachových súťažiach na popredných miestach. Veľmi zaujímavý je astronomický krúžok, v ktorom deti spoznávajú astronomické zaujímavosti, prebiehajú nočné sledovania oblohy a staršie deti sa tiež úspešne zúčastňujú astronomických súťaží. Pre staršie deti je tiež určený krúžok jazdectva na koni, s prírodou je spätý aj krúžok Mladý ochranca prírody a turistický krúžok, ktoré majú environmentálny rozmer, v ktorých deti spoznávajú rastliny, dreviny, zvieratá a snaží sa zábavnou formou budovať vzťah detí k prírode. Na pohybové aktivity sú zamerané krúžky stolného tenisu, streľba zo športových vzduchových pušiek a atletický krúžok. V CVČ Havranské 9 ponúkajú tiež krúžok zameraný na netradičné športy ako sú diskgolf a cornehole a ponúka aj basketbalovú prípravku. Na rozvoj zručností je zameraný krúžok Letecký modelár, v ktorom deti stavajú od najjednoduchších hádzadielok a šarkanov až po náročné rádiom riadené modely a taktiež sa zúčastňujú súťaží nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

Zápis detí prebieha od konca augusta do 15. septembra 2015 osobne v Centre voľného času Havranské 9. Cena krúžku je 25 eur za rok, no deti s trvalým pobytom v Banskej Bystrici, prípadne pokiaľ odovzdá vzdelávací poukaz, je krúžok zadarmo.

Pokiaľ vás zaujímajú bližšie informácie, prípadne chcete vidieť, ako to v CVČ Havranské 9 vyzerá, príležitosť budete mať už v utorok 1. septembra 2015 od 9. do 13. hodiny, kedy sa uskutoční Detský jarmok 2015, ktorý bude akýmsi otvorením nového školského roku a pre deti sú pripravené rôzne súťaže, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, či skákací hrad, či workshop Komunitného centra Fončorda. Zároveň budete mať možnosť sa informovať o krúžkoch a porozprávať sa s jednotlivými vedúcimi a vychovávateľmi.

(pef), foto: CVČ Havranské 9

 ponuka 2015-16

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

2 komentáre

 1. Dobrý deň, chcem sa opýtať na Lego krúžok. Predpokladám, že už je asi plný.
  Ak nie, kedy býva a aké deti sú v ňom.
  Ďakujem krásne.
  Krkošová Gréta

 2. Radovana Piláriková

  Dobrý deň,

  syn nastúpil od nového školského roka 2016/17 do prvej triedy na ZŠ Radvanská 1 v BB. Vybral si šachový krúžok, ktorý organizujete Vy v priestoroch tejto základnej školy. Aspoň také informácie som dostala.
  Mohli by ste mi dať prosím vedieť, v ktorý deň a o koľkej bude tento krúžok prebiehať?

  ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  R. Piláriková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *