Daňový úrad v Banskej Štiavnici od mája nehľadajte

V rámci racionalizácie finančnej správy bude kontaktné miesto Daňového úradu Banská Bystrica na Námestí sv. Trojice v Banskej Štiavnici od 1. mája tohto roka zrušené.
Hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková informovala, že služby pre verejnosť bude namiesto Banskej Štiavnice komplexne zabezpečovať pobočka v Žiari nad Hronom. Vo štvrtok 27. a piatok 28. apríla bude podľa jej slov správa daní príslušných daňových subjektov na kontaktnom mieste Banská Štiavnica zabezpečovaná v nezmenených úradných hodinách, avšak z dôvodu sťahovania v obmedzenom rozsahu.

Ako ďalej uviedla, pre všetkých občanov aj podnikateľov ponúka finančná správa s daňovým úradom aj bezplatnú elektronickú komunikáciu, ktorá šetrí čas aj peniaze.

„Elektronickú komunikáciu je možné vybaviť, buď prostredníctvom Dohody o elektronickej komunikácii, alebo cez kvalifikovaný elektronický podpis, ktorý je dnes už bezplatne na novom občianskom preukaze,“ vysvetlila s tým, že viac informácií nájde verejnosť na portáli finančnej správy v časti Elektronická komunikácia.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Knižnica na ceste k čitateľom

Banská Štiavnica, tajchy a leňošenie s dobrou knihou patria odjakživa k sebe.  Aj preto sa počas roku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *