December v Stredoslovenskom osvetovom stredisku

PRE VEĽKÝ ZÁUJEM VÁS POZÝVAME na divadelné predstavenie: BISŤU DEDINA – VOĽBY
 11. 12. 2018 (v utorok) o 18.00
Divadlo Ráztočan z Ráztoky
Komorná sála SOS, B. Bystrica, 18.00 h, vstupné: 5 €
Vstupenky sú už dostupné v Informačnom centre BB (v starej radnici)

Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici pripravilo pokračovanie cyklu divadelných predstavení DIVADELNÝ ŠTVRTOK.
11. decembra 2018 o 18.00 v komornej sále SOS sa predstaví našim divákom už známy Ochotnícky divadelný súbor RAZTOČAN z Ráztoky. Vlani sme uvádzali autorskú hru Zuzany Vaníkovej BISŤU DEDINA. Súbor s touto inscenáciou má za sebou niekoľko desiatok úspešných repríz. Autorku a celý súbor to inšpirovalo k príprave voľného pokračovania a vznikla komédia s názvom BISŤU DEDINA – VOĽBY.

VEČERY S ĽUDOVOU HUDBOU –  Vianočný program FS Partizán – Piesne z nášho kraja
12. 12.  2018 

Komorná sála SOS, Dolná 35, B.Bystrica, 18.00 h, vstupné: 3€

Pozývame Vás na koncert z cyklu Večery s ľudovou hudbou, posledný v tomto kalendárnom roku. Naším hosťom bude tohoročný oslávenec FS PARTIZÁN, ktorý sa predstaví v programe Piesne z nášho kraja a nebudú chýbať ani vianočné koledy a vinšovačky… Tú správnu vianočnú atmosféru môžete prežiť už 12. decembra 2018 od 18:00 h v našej Komornej sále na Dolnej 35. Predpredaj vstupeniek realizuje IC Banská Bystrica.

Tešíme sa na stretnutie.

Programový cyklus koncertov

BBSK – Stredoslovenské osvetové stredisko usporadúva už šestnásty rok cyklus koncertov hudobného folklóru pod názvom Večery s ľudovou hudbou.

Na koncertoch sa predstavujú ľudové hudby so samostatným celovečerným programom, kde prezentujú hlavne pôvodný hudobný a spevný materiál. Každý koncert sa archivuje vo zvukovej podobe a zaznamenáva na CD nosič. Doteraz sa v cykle predstavilo viac ako 40 ľudových hudieb, speváckych skupín a sólistov z Banskej Bystrice a regiónu ale aj hostia z iných folklórnych oblastí Slovenska. Každý koncert má presne spracovanú dramaturgiu programu evidované programové čísla a mená účinkujúcich, prípadne autorov hudobných spracovaní. Diváci majú možnosť spoznávať odlišnosti hudobného folklóru a mnohé detaily jednotlivých folklórnych regiónov.

Zaujímavosťou tohto cyklu bol vznik, zostavenie a účinkovanie Banskobystrického ľudového orchestra, kde sa v jednom roku zišlo na scéne do 30 muzikantov a spoločne zahrali mnohé známe ľudové piesne.

PROGRAM NA DECEMBER 2018

Zdroj a foto: SOSBB

Pozri tiež

DIVADELNÝ ŠTVRTOK v Stredoslovenskom osvetovom stredisku

Dramaturgicky sme sa tentokrát rozhodli dať priestor mladým kolektívom, ktoré majú v repertoári svoje veľmi …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *