DETSKÁ P – T – S VYVRCHOLENÍM ZÁPOLENIA MALÝCH ŠPORTOVCOV V PROJEKTE DETSKÁ ATLETIKA

Športové vyvrcholenie projektu Detská atletika, ktorý realizuje Slovenský atletický zväz (SAZ) v spolupráci s Nadáciou Tesco, sa bude konať v piatok 29. júna v športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne. Finále pretekov Detská P-T-S podporilo aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a zúčastní sa na ňom 24 atletických škôlok a športových klubov z celého Slovenska. Zagratulovať víťazom prídu osobne aj atletické legendy, český oštepár Jan Železný a kubánsky výškar Javier Sotomayor.

Projekt Detská atletika oficiálne podporuje Nadácia Tesco od roku 2015. Odvtedy venovala 240-tisíc eur na zakúpenie športového náčinia, ktoré uľahčuje tréningy detí a mládeže vo veku od 5 do 12 rokov. Do konca roka sa budú môcť deti tešiť aj zo 6 mobilných ihrísk za ďalších 25 000 eur od Nadácie Tesco.

 „Do projektu Detskej atletiky sme sa zapojili, aby sme podporili zdravý životný štýl detí a zároveň pomáhali motivovať stále viac detí venovať sa športovým aktivitám. Sme radi, že aj vďaka nám sa podarilo opäť tento rok zorganizovať v rámci legendárneho mítingu aj Detskú P-T-S, ktorá bude skvelým vyvrcholením športového úsilia malých atlétov z celého Slovenska,“

povedala Veronika Bush, správkyňa Nadácie Tesco.

Druhý ročník pretekov Detská P-T-S bude vyvrcholením športového zápolenia 24 športových škôlok a športových klubov zapojených do projektu Detská atletika, ktoré postúpili z krajských kôl v období od apríla do júna tohto roka.

V každom kraji sa konali tri postupové kolá, z ktorých sa do finále dostal vždy len víťaz, preto v šamorínskom veľkom finále budú každý kraj reprezentovať tri družstvá. Spolu súťažilo o postup do finále až 1363 detí z celého Slovenska.  Z nich napokon postúpilo do finále 144 najlepších, ktoré sa stretnú v Šamoríne.

„Každé družstvo pozostáva zo 6 členov, 3 dievčat a 3 chlapcov narodených v rokoch 2007 až 2010. Detská P – T – S je súťaž družstiev, ktorou sa SAZ snaží podporovať tímového ducha, súdržnosť a vzájomnú spoluprácu. Deti budú súťažiť v šiestich disciplínach: trojskoku znožmo, behu cez prekážky, v štafete, hode medicinbalom vzad cez hlavu, hode vortexom na vzdialenosť a v 6-minútovom vytrvalostnom behu,“

vysvetlil Peter Korčok, prezident SAZ.

Pre deti je už od štvrtka pripravený bohatý sprievodný program, v piatok po skončení súťaží sa popoludní uskutoční slávnostné vyhlasovanie víťazov za účasti svetových atletických legiend, akými sú olympijskí víťazi a svetoví rekordéri, český oštepár Jan Železný a kubánsky výškar Javier Sotomayor.

„Rád by som sa poďakoval všetkým partnerom projektu Detská atletika, najmä Nadácii Tesco za dlhodobú finančnú podporu a pomoc pri zakúpení potrebných atletických súprav a 6 mobilných ihrísk. Za pomoc pri realizácii finále tohtoročnej Detskej P – T – S v Šamoríne ďakujeme tiež Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenskej autobusovej doprave Zvolen,“

povedal Peter Korčok.

TS: Gabriel Brogdányi, foto. archív SAZ

Pozri tiež

54. ROČNÍK MEDZINÁRODNÉHO ATLETICKÉHO MÍTINGU P – T – S V ŠAMORÍNE

Na P-T-S ďalší rýchli súperi pre Volka, v trojskoku k Taylorovi výborní Kubánci S blížiacim sa termínom 54. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *