DFS Drienka na XII. ročníku Medzinárodného folklórneho festivalu „Dance and Music“ v Maďarsku

V dňoch 26.7 – 29.7.2019 sa najstarší členovia DFS Drienka zúčastnili medzinárodného festivalu „Dance and Music“ v Maďarskom meste Csongrád, kde reprezentovali náš nádherný slovenský folklór.
Tento zájazd je – a bude pre mnohých pamätný, pretože pre našich najstarších tanečníkov je ich posledný. Preto sme chceli, aby si ho poriadne užili od začiatku do konca, aby mali čo najviac krásnych zážitkov, ktoré môžu priložiť k tým nespočetným, ktoré sme za celých 5 rokov Drienky (a niekoľko rokov ešte pod iným súborom) spolu zažili. Aby táto pomyselná „bodka“ za ich tancovaním v DFS Drienke bola najkrajšia aká len môže byť. A možno začnem od konca, ale chceme, aby vedeli, že sme vďační, že boli súčasťou našich životov, snažili sme sa im dať a zabezpečiť všetko čoho sme boli schopní a naučiť ich mnohému… od lásky ku folklóru, po sebestačnosť, disciplínu, spolupatričnosť, toleranciu, hrdosť, nevzdávať sa, vzájomne sa snažiť o pochopenie a pomoc… a veľa-veľa iných vecí, ale mnohému naučili aj oni nás. Sme na nich veľmi pyšní, a hrdí… a s ľútosťou, ale i hrdosťou im „dávame krídla“ aby mohli „letieť“ ďalej.
Zájazd sme teda „odštartovali“ kúpaním v jednom z najväčších vodných krytých zábavných parkov v Európe. Dosýta sme sa vykúpali, užili si vodné atrakcie a dievčatá spolu s nami strávili nedobrovoľne väčšinu času spoznávaním dna bazénov a „ochutnávkou“ chlórovanej vody. A chlapci, tí si to užívali… Večer sme prišli do Csongrádu, kde sme sa ubytovali a prešli po krásnej riečnej pláži rieky Tisy. Hneď na druhý deň sme sa tam vykúpali a večer reprezentovali počas sprievodu i vystúpením na festivale v meste. Festivalu sa zúčastnilo 11 súborov zo sveta, dokonca aj z ďalekej Číny. Ďalší deň sme sa opäť kúpali na miestnom kúpalisku v Csongráde a večer cestovali do neďalekého mesta Szentes, kde sme za svoj výkon získali krásne ocenenie a pohár. Naše deti reprezentovali nielen náš súbor, ale aj obec Slovenskú Ľupču a Slovenskú republiku s nadšením, radosťou a hrdosťou, za čo si vyslúžili uznanie nielen od divákov, ale aj od organizátorov a primátora mesta. Samozrejme sme ochutnali aj maďarské špeciality ako perkelt a po ceste naspäť sme v Budapešti navštívili hrad Budín a Tropicarium.
Ďakujeme veľmi pekne za možnosť reprezentovať krásnu nášho folklóru ZUŠ Slovenská Ľupča v zastúpení Mgr. Ivom Petríkom, ďakujeme nášmu zriaďovateľovi obci Slovenská Ľupča a starostovi Mgr. Rolandovi Lamperovi. Za bezpečnú a veselú prepravu ďakujeme spoločnosti Herda bus a našim dvom stabilným šoférom Ondrovi a Emilovi. V neposlednom rade naše poďakovanie patrí rodičom, ktorí nás od vzniku súboru podporovali, dôverovali nám a zverili nám to najvzácnejšie čo majú –  svoje deti,  a to nielen na tento zájazd, ale počas celých cca. 9 rokov. Ďakujeme.
Text a foto : Jana Krížová

Pozri tiež

DFS Drienka v Bulharsku

Tento rok sa deti z DFS Drienka  zúčastnili dvoch reprezentačných zájazdov. Najstaršia zložka zamierila v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *