DFS Drienka reprezentovala náš folklór v Taliansku

V dňoch 30.6 – 6.7.2019 deti zo strednej zložky DFS Drienka reprezentovali náš nádherný slovenský folklór na medzinárodnom folklórnom festivale „Marelandia“ v Cesenatico – Rimini v Taliansku. 

Odchod na zájazd bol tento rok trošku náročnejší, pretože po vystúpení 29.6 na dňoch obce Povrazník a 30.6 na Horehronských dňoch spevu a tance v Heľpe sme hneď „prestúpili“ do našej „sestry“ – párty busu spoločnosti Herda bus a vyrazili smer Rimini. Už po obede 1.7 sme sa kúpali v mori a užívali si nádherné pláže, teplé a najmä plytké more, množstvo mušlí a spoločne sa zabávali. Bývali sme v naozaj krásnom hoteli a strava bola priam kráľovská. Celkom sme sa prispôsobili miestnemu koloritu a cez siestu oddychovali, ale stále nás to ťahalo k moru, ktoré sme si počas celého pobytu užívali plnými dúškami.

Vo festivalový deň sme sa zodpovedne pripravili a v 31 stupňoch so spevom absolvovali skoro hodinový sprievod k pódiu. Mesto Cesenatico bolo nádherné a množstvo súborov, ktoré s nami boli v sprievode bolo ohromujúce. Rôzne kostými, spevy, kultúra… Festivalu sa zúčastnilo 23 súborov. Naše deti zatancovali tanec „Kto z koho“ zo Zuberca a za svoj výkon dostali obrovský potlesk a od organizátorov  pamätný certifikát. Za svoj výkon si „vyslúžili“ odmenu v podobe celodenného vstupu do zábavného parku Mirabilandia, kde si užili množstvo kolotočov, atrakcií a naživo aj „Hot wheels“.

A tak ako u nás v súbore býva zvykom, po ceste domov, keď sme prechádzali cez Slovinsko sme pre deti pripravili prekvapenie v podobe návštevy jednej z najpôsobivejších jaskýň na svete – Postojnskej jamy. Deti si užili jazdu podzemným vláčikom, videli baby dragons a symbol jaskyne  – brilliant.

Veríme, že si domov doniesli množstvo nezabudnuteľných zážitkov, ochutnali pravú taliansku pizzu, otužili priateľstvá a najmä vyskúšali si trošku „samostatnosti“. Za možnosť reprezentovať nielen náš súbor, ale aj obec Slovenskú Ľupču a Slovenskú republiku ďakujeme ZUŠ Slovenská Ľupča v zastúpení Mgr. Ivom Petríkom, ďakujeme obci Slovenská Ľupča v zastúpení Mgr. Rolandom Lamperom, za bezpečnú a veselú jazdu ďakujeme šoférom Ondrovi a Emilovi z Herda bus a v neposlednom rade ďakujeme rodičom za dôveru.

Jana Krížová

Pozri tiež

Bistro CANVAS v areáli projektu SLOVENKA2 spúšťa od 30. marca výdaj jedla cez okienko a donášku

Prevádzka chce takto pomôcť pracujúcim, rodičom a seniorom zabezpečiť si bez starostí kvalitné jedlo aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *