DIVADELNÉ JARNÉ PRÁZDNINY V ROKU SLOVENSKÉHO DIVADLA 2020

Bábkové divadlo na Rázcestí viac rokov pripravuje intenzívny jarnoprázdninový program venovaný najmä školáčkam, školákom , ktorí, ktoré majú týždňové voľno.

Nebude tomu inak ani vo výnimočnom roku 2020, v roku, ktorý si pripomína sté narodeniny slovenského profesionálneho divadla. BDNR hrá od 24. do 28. februára v dvoch hracích časoch, uvádza divadelné predstavenia a tvorivé ateliéry pre deti a rodiny.

V utorok, stredu a štvrtok sú o 10.00 na programe tvorivé dielne s rôznym zameraním.  Bábkový ateliér /25. 2./ vás vtiahne do sveta animácie a rôznych typov bábok, ktoré ožijú pod rukami bábkoherečky Aleny Sušilovej. Ateliér poskytuje priestor, aby si deti vyskúšali radosti a starosti bábkoherca, bábkoherečky s vodením bábok na vlastnej koži.

V obľúbenom Ponožkovom ateliéri /26.2./ si pod vedením výtvarníčky Katky Mažáryovej vyrobíte roztomilú bábku, na ktorú môžete použiť aj vlastnú ponožku. Jednoduché a pôsobivé bábky z ponožiek sú inšpirované predstavením BDNR pre najmenších Hmatuláci.

Meninový ateliér s maskami /27. 2./ prinesie do BDNR benátsky karneval. Hostia a hostky ateliéru si pod vedením výtvarníčky Terezy Krnáčovej budú môcť vytvoriť tvárovú masku s držadlom, vítané sú nápady inšpirované vlastnými menami. Oslávencom, oslávenkyniam, ktorí, ktoré majú meniny v jarnoprázdninovom týždni (Matej, Matiáš, Frederika, Viktor, Alexander, Zlatica, Zlatka, Radomír, Albín) divadlo ponúka vstup do ateliéru s 50% zľavou.

V pondelok, utorok, štvrtok a piatok sú o 15.00 hodine na programe divadelné predstavenia pre deti od 3, eventuálne 4 rokov.

Prvý jarnoprázdninový deň ponúka najčerstvejšie predstavenie divadla venované deťom, protiklamársku rozprávku o zamrznutých ušiach, zlom škriatkovi a dobrých palacinkách. Inscenácia O chlapcovi, ktorý vymenil svoju čiapku za čokoládu mala premiéru v januári tohto roku v réžii domáceho režiséra Mariána Pecka a okamžite sa stala diváckym favoritom. Pre deti od 4 rokov.

Utorok prinesie marionetovú stálicu divadelného repertoáru Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a O Dobromilovi a Lenimírovi. Inscenáciu podľa staročeských rozprávkových príbehov K. J. Erbena pre BDNR zrežírovala česká divadelníčka Bela Schenková. Predstavenie srší humorom, ktorý pobaví malých aj veľkých, účinkujú unikátne storočné marionety. Pre deti od 3 rokov.

Okrem predstavení z repertoáru BDNR sa predstaví aj špeciálny hosť. Pozvanie prijalo Divadlo Babadlo z Prešova, ktoré do BB prinesie bábkovú interpretáciu klasickej ľudovej rozprávky Popolvár v režijnej interpretácii zakladateľky divadla Júlie Labudovej.  Hosťovské predstavenie sa uskutoční vo štvrtok 27. februára, je venované deťom od 3 rokov.

Jarnoprázdninový týždeň uzavrie piatkové predstavenie Princezná na hrášku podľa rovnomennej rozprávky dánskeho rozprávkara H. Ch. Andersena. Inscenáciu pre BDNR zrežíroval hosťujúci režisér Michal Náhlík. V rozprávke nebude chýbať princezná, dvorné dámy, ale objaví sa aj princ, ktorý bieleho koňa vymenil za bicykel… Pre deti od 3 rokov.

Neváhajte, vyberte si predstavenia a tvorivé aktivity podľa vlastnej chuti a príďte do divadla!

Viac informácií o programe Jarných prázdnin nájdete na webe divadla www.bdnr.sk. Realizované v rámci Roku slovenského divadla 2020. S finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

Zriaďovateľom divadla je Banskobystrický samosprávny kraj. Predaj online: www.ticket-art.sk

Zdroj a foto: Bábkové divadlo na Rázcestí, Monika Tatarková

Pozri tiež

IKONICKÁ INSCENÁCIA ŠTÚDIA T.W.I.G.A. MOCAD(R)ÁMY POSLEDNÝKRÁT NA SCÉNE BDNR

Mocad(r)ámy vznikli ako druhý titul ženského divadelného Štúdio T.W.I.G.A., ktoré od r. 2007 fungovalo pri …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *