DIVADELNÉ ŠTVRTKY SOS

Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici pokračuje v projekte známeho cyklu divadelných predstavení DIVADELNÝ ŠTVRTOK SOS už ôsmy rok.

Tento projekt ponúka občanom mesta možnosť kultúrneho vyžitia sa s komornými divadelnými inscenáciami slovenských, aj zahraničných súborov. Po siedmych rokoch patria Divadelné štvrtky k pravidelným podujatiam SOS. Našli svojich divákov a v roku 2020 ich SOS rozširuje aj pre mladých divákov zo stredných škôl.

Po januárovom organizovanom predstavení hry PLAY KARENINA v podaní členov Celkom malého divadla zo Starého Tekova a Divadla Kusy cukru z Kremnice pre gymnazistov sa vo februári  uskutoční aj prvé verejné predstavenie.

Na scéne v komornej sále SOS v Dolnej ulici 35 sa predstaví Divadelný súbor Jána Chalupku mesta Brezno s inscenáciou na motívy hry Petra Karvaša NEBO – PEKLO. Tento divadelný súbor je známy tým, že okrem profesionálnych režisérov dáva príležitosť aj mladým adeptom réžie. V tejto sezóne sa úlohy upravovateľky a režisérky zhostila poslucháčka piateho ročníka Akadémie umení v Banskej Bystrici Lucia Rakúsová.

Hra cez úsmevné situácie kritizuje ľudské neduhy, neúprimné vzťahy, korupciu, protekciu a amorálne správanie v spoločnosti. Sochár Tóno Belica nemá v živote šťastie. Napriek tomu, že sa snaží zo všetkých síl, nedarí sa mu uspieť v kariére ani v láske… Túži po zázraku, po náhlej zmene v živote. Túži sa stretnúť svojho anjela strážneho. No skôr, ako k Tónovi príde strážny anjel, zjaví sa v jeho byte diablica Evelína… Čo všetko sa udeje nielen v živote sochára sa dozviete na predstavení hry NEBO – PEKLO 13. februára 2020 o 18.00.

Zdroj a foto : TS SOSBB, Maroš Krajčovič

Pozri tiež

Odborníci diskutovali pri Dunaji o ochrane vôd

Takmer 50 expertov sa stretlo vo štvrtok 2. júla 2020 na odbornej exkurzii pri Dunaji, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *