Divadlo Štúdio tanca pozýva na svoje predstavenia

Nové opatrenia umožnili otvoriť dvere divadiel pre verejnosť. Vo víre stále meniacich opatrení môžu divadlá s polovičným obmedzením kapacity znovu fungovať. Divadlo Štúdio tanca (DŠT) do konca novembra uvedie niekoľko predstavení, online aj naživo. Pozrite si ich ponuku. Informovala o tom Lucia Šebestová, produkcia DŠT.

Po úspešnej premiére JUMBLE online uviedlo DŠT druhú premiéru multimediálneho tanečného diela naživo v rámci Noci divadiel 2020 v uplynulú sobotu. „Premiéra predstavenia bola prvý krát v histórii divadla uvedená 16.10.2020 ako live stream, ktorý v reálnom čase sledovalo viac ako 1500 ľudí z celého sveta,“ uviedla Šebestová.

Predsavenie čaká 27. novembra repríza, Divadlo Štúdio ho uvedie naživo o 19:00 hod. „V dobe, keď nielen umenie, ale aj samotný každodenný život osciluje medzi obývaním reality i virtuality súčasne, chce JUMBLE priniesť medzi oba tábory určité zmierenie. Na pozadí každodennosti pandemických hrozieb a karantén sa aj umelci stále viac zamýšľajú nad expadnovaním svojej tvorby za hranice „bežného“ fungovania. Vznikajúca inscenácia má ambíciu tieto hranice pomenovať a následne búrať,“ uvádza o diele DŠT.

Choreografia, koncept, réžia: Stanislav Dobák

Hudba, výprava: Lászlo Pálmai

Svetelný dizajn: Ján Čief

Už zajtra, 24. novembra, o 19:00 hod. na divákov čaká live stream inscenácie ČIN, spojený s online diskusiou. „Inscenácia ČIN bola pôvodne naplánovaná ako zájazdové predstavenie platformy DŠT k vámv rámci Roku Slovenského divadla 2020. Mala priniesť súčasný tanec do miest Banskobystrického kraja, kde sa s ním človek bežne nestretáva (Veľký Krtíš, Kokava nad Rimavicou, Kremnica). Vzhľadom na aktuálnu situáciu presunulo DŠT predstavenie do online priestoru,“ informovalo divadlo.

Samotnému predstaveniu bude predchádzať online diskusia organizátorov a predstaviteľov miestnych kultúrnych obcí na tému dedičstva 17. novembra v dnešných dňoch, ako aj významu kultúry a umenia v súčasnej situácii.

V stredu, 25. novembra uvedie DŠT tanečno-divadelné predstavenie uznávaného umeleckého zoskupenia Dolicissime sirene a 30. novembra Ženy 2020. 

Viac o programe nájdete tu.

zdroj a foto: TS DŠT

Pozri tiež

Prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici sa začal prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Do piatkového večera …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *