Divadlo Štúdio tanca chystá novinky a pozýva na verejnú diskusiu

Aj keď sa divadelná sezóna blíži k svojmu záveru, Divadlo Štúdio tanca si pre divákov pripravilo jednú milú aktivitu. Pôjde o verejnú diskusiu k pripravovaným novinkám, ktoré sa dotknú priamo pôdy divadla. Doslova.

Areál Divadla Štúdio tanca sa vďaka podpore svojho zriaďovateľa (Banskobystrický samosprávny kraj, pozn. red.) zveľadí tak, aby bol prístupný nielen divákom, ale aj širokej verejnosti. Aj preto otvára svoje dvere všetkým, ktorí by chceli vyjadriť svoj názor, nápady, pripomienky a boli tak pri zrode niečoho, o čom divadlo pred 20 rokmi mohlo naozaj iba snívať.

“Keďže chceme vybudovať niečo, čo bude slúžiť nám a vám všetkým, potrebujeme vašu pomoc. Príďte vyjadriť svoje túžby, pocity a nápady k tomu, čo by v našom areáli nemalo chýbať. Budeme sa hýbať niekde medzi kaviarenským svetom s dažďovou záhradou a workout ihriskom s prvkami parkouru, “

dodáva riaditeľka divadla Zuzana Ďuricová Hájková.

Plány divadla sú naozaj veľkolepé a ak sa to podarí, v meste vznikne veľmi príjemná zóna oddychu, inšpirácie či umeleckej tvorby. Diskusia s jednotlivými záujmovými skupinami je naplánovaná na 17.6.2019 od 14:00 hod. a verejná prezentácia konceptu o deň neskôr 18.6.2019 od 15:00 hod. v priestoroch Divadla Štúdio tanca.

Harmonogram:

17.6.2019 – workshop so záujmovými skupinami

14:00 hod. – Banskobystrický samosprávny kraj, Mesto Banská Bystrica, Slovenská pošta, iné inštitúcie

15:00 hod. – Parkouristi, organizácie venujúce sa ekológii  a environmentalistike, „gastro svet“

16:00 hod. – Návštevníci divadla, návštevníci tanečných kurzov, obyvatelia okolitej zóny

18.6.2019

15:00 hod. – Verejná prezentácia konceptu

Verejnú diskusiu v priestoroch divadla povedie architektonické štúdio Laboratórium architektúry krajiny, spol. s.r.o a Divadlo Štúdio tanca.

O divadle

Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici zahájilo svoje pôsobenie pod vedením Mgr. Zuzany Ďuricovej Hájkovej ešte v roku 1998 a minulý rok oslávilo úctyhodné 20. výročie. Za celú tú dobu ponúkajú divákom odvahu, autenticitu, aktuálnosť a profesionalitu, čo je pre divadlo primárnym cieľom.

Vo svojom umeleckom zameraní je striktné a stále razí cestu autorskej tvorby, s maximálnou podporou umelcov, ich tvorivého vyjadrenia a názoru. V tomto ponímaní je naozaj jedinečné a v širokom okolí by sme podobnú inštitúciu, ktorá sa zameriava výlučne na súčasný tanec a súčasné umenie, hľadali asi márne.

Neustále podporuje aj vznik pôvodných tanečných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie. V rámci tohto poslania premiérovo uviedlo 52 celovečerných inscenácií, z toho 5 predstavení pre deti a mnoho exteriérových a edukatívnych tanečných projektov.

Divadlo Štúdio tanca doposiaľ uviedlo už takmer 1 300 predstavení, z toho vyše 300 na hosťujúcich domácich a zahraničných scénach a svoju tvorbu odprezentovali pred vyše 116 000 divákmi.
Svoje produkcie pravidelne uvádza na viacerých domácich scénach a Slovensko reprezentovalo na prestížnych medzinárodných festivaloch či hosťujúcich zájazdoch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Rusku, Nemecku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku, Egypte, Japonsku, Indii či Švajčiarsku. Charakteristické umelecké atribúty mu priniesli množstvo ocenení, o.i. je držiteľom Ceny primátora Mesta Banská Bystrica a Ceny Ministra kultúry SR.

TS: Tomáš Nagy, foto: archív Divadla Štúdia tanca

Pozri tiež

MUŽ BEZ VLASTNOSTÍ 

Divadlo Štúdio tanca ukončí poučnú Sezónu rozkvetu premiérou mimoriadne aktuálneho diela Muž bez vlastností.  Ponorme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *