Divadlo Štúdio tanca ožilo študentami

V priestoroch Divadla Štúdio tanca v Banskej Bystrici bude tento týždeň o čosi živšie ako obvykle.

Začal sa totiž projekt Tvorivé dni pre vás 2018 a študenti konzervatórií z celého Slovenska môžu na vlastnej koži zažiť, aké je to byť aspoň na chvíľu profesionálnym umelcom.

Projekt Tvorivé dni pre vás je pravidelnou aktivitou Divadla Štúdio tanca zameranou na  študentov tanečných odborov slovenských konzervatórií. Cieľom je zdôrazniť potrebu komplexnosti a celistvosti povolania tanečného interpreta a jeho aktívnej participácie na vzniku tanečného diela. Tento ročník bol naplánovaný na 15. – 19. októbra.

Zameranie tohto ročníka je na tri kľúčové aspekty:  Kompozícia, Improvizácia, Režijný aspekt. Počas týždňa intenzívnych workshopov študenti načerpajú nielen teoretické znalosti, ale hlavne technické, vďaka kvalitným odborným lektorom nielen zo Slovenska, ale aj Čiech.

Pozvanie k odbornej garancii kompozičných workshopov prijali Zuzana Burianová, Martina Hajdyla Lacová a Tibor Trulik, k odborným prednáškam Katarína Zagorski a k režijnému náhľadu Jiří Hajdyla. Technické tréningy súčasného tanca budú vedené členmi umeleckého súboru divadla.

Ak by ste mali chuť vidieť šikovných študentov “v akcii” aj vy, Divadlo Štúdio tanca sprístupnilo večerné výstupy pre verejnosť úplne zdarma (utorok-štvrtok). Piatkové večerné defilé bude spoplatnené sumou 5 €. Viac na www.studiotanca.sk

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj a foto : DIVADLO ŠTÚDIO TANCA, Tomáš Nagy

Pozri tiež

Divadlo Štúdio tanca chystá novinky a pozýva na verejnú diskusiu

Aj keď sa divadelná sezóna blíži k svojmu záveru, Divadlo Štúdio tanca si pre divákov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *