Divadlo Štúdio tanca prinesie živý prenos inscenácie ČIN

Inscenácia ČIN bola pôvodne naplánovaná ako zájazdové predstavenie platformy DŠT k vámv rámci Roku Slovenského divadla 2020. Mala priniesť súčasný tanec do miest Banskobystrického kraja, kde sa s ním človek bežne nestretáva (Veľký Krtíš, Kokava nad Rimavicou, Kremnica). Vzhľadom na aktuálnu situáciu presunulo DŠT predstavenie do online priestoru. Informovala o tom Lucia Šebestová z produkcie DŠT.

Koncepčne a časovo boli zájazdy späté s výročím 17. novembra, s ktorého hodnotami a odkazom dielo bytostne súznie. ČIN však DŠT uvedie kvôli aktuálnej situácii ako profesionálny živý prenos z  divadla, venovaný bude divákom a mestám, v ktorých sa pôvodne mal hrať.

Samotnému predstaveniu bude predchádzať online diskusia organizátorov a predstaviteľov miestnych kultúrnych obcí na tému dedičstva 17. novembra v dnešných dňoch, ako aj významu kultúry a umenia v súčasnej situácii.

Diskusie sa zúčastnia:

  • Pavol Gajdoš – projektový manažér,
  • Lívia Méndez Marín Balážová – choreografka – za DŠT
  • Jana Krotáková – vedúca Miestneho kultúrneho strediska v Kokave nad Rimavicou
  • Zuzana Braunsteinová – riaditeľka MSKS Veľký Krtíš
  • Zdeno Gális – vedúci KC Akropola, Kremnica

„Špeciálnym hosťom diskusie bude autorka diela ČIN – Lívia Méndez Marín Balážová, medzinárodne etablovaná tanečnica a choreografka, známa hlavne zo spolupráce so svetovo uznávaným súborom Ultima Vez“

dopnila Lucia Šebestová a dodala,  že inscenácia ČIN je jednou tretinou diela 3×20 Ženy, ktoré bolo ocenené prestížnou cenou DOSKY za mimoriadny počin v oblasti tanečného divadla. Na ploche dvadsiatich minút formou intenzívneho tanečného zážitku otvára témy manipulácie mocou, vymedzujúcej agresivity a chladnokrvného elitárstva.

Live stream inscenácie ČIN sa uskutoční 24. novembra o 19:00 hod. na oficiálnom facebooku divadla – www.facebook.com/dstbb.

Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

UMELECKÝ TÍM:

Choreografia : Lívia Méndez Marín Balážová
Hudba: Martin Polák

ÚČINKUJÚ / UMELECKÝ SÚBOR DŠT:

Tibor Trulik (Slovensko)
Michaela Mirtová (Slovensko)
Bartosz Przybylski (Poľsko)
Laura Carolina Garcia (Čile)
Jason Yap (Malajzia)

zdroj a foto: TS Divadlo Štúdio tanca

Pozri tiež

Začína sa historicky najrozsiahlejšia rekonštrukcia zimného štadióna

Dnešný podpis zmluvy medzi mestskou obchodnou spoločnosťou MBB a. s. a vysúťaženým zhotoviteľom stavebných prác, spoločnosťou INGSTEEL, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *