Dopravná nehoda na železničnom priecestí si vyžiadala ťažké zranenie vodičky auta

Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala dnes (16.7.) na železničnom priecestí v Krupine.

Krátko pred 6.00 hodinou, 57-ročná vodička osobného auta VW Golf z Krupiny, pravdepodobne pri prechádzaní od Jesenského ulice na Priemyselnú ulicu, vošla na železničné priecestie v čase, keď na signalizačnom zariadení svietila červená a prejazd cez priecestie bol zakázaný. V tom čase tadiaľ prechádzal vlak v smere od Zvolena na Šahy, ktorý do auta aj napriek brzdeniu narazil. Vodička utrpela pri nehode ťažké zranenie, na prípadné zistenie alkoholu jej bola odobratá krv. Vo vlaku sa nachádzali v čase dopravnej nehody štyria cestujúci, nikto sa nezranil. Škoda ktorá pri nehode vznikla, je odhadnutá na 13-tisíc eur. Na mieste nehody bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy a presná príčina vzniku nehody je v štádiu vyšetrovania.

V tomto roku je to v Banskobystrickom kraji už 9 dopravná nehoda na železničnom priecestí. Pri týchto nehodách utrpeli zranenia dve osoby, 1 sa zranila ľahko a 1 ťažko.

TS KRPZ BB, Mária Faltániová

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *