Zakladateľom novinárskej stovky na štarte dobrá nálada nechýbala. Kým tohoročný víťaz Roman Grešo sa usmieval už pred štartom, zlé jazyky tvrdia, že tretí v cieli, Dušan Dubovec (4) hromžil fotoreportérovi Jankovi Miškovičovi už pohľadom, akoby chcel povedať: „Ber reklamy preč, na tie nie je príliš čitateľ zvedavý. Foť ma v cieli, keď zvíťazím.“ Ukázalo sa, že nakoniec zvíťazili všetci. Napísali krásnu a vzácnu históriu ďalšieho podujatia. Foto: Ján Miškovič

Dôstojná a novinárskej kvalite nebohého Miloša Kováča profesionálno – ľudská spomienka.

Skvelý chlapec s rečou vlastného srdca pre športový život, hľadiaci na podujatie zhora, z nebíčka, bol dnes 30. mája znova blízko svojich novinárskych kolegov a neformálnych priateľov športu. On je vlastne medzi novinármi, ktorých zdobí vysoká odbornosť, stále. Svojou nezabudnuteľnou ľudskosťou, profesionalitou, ale i skromnosťou. So svojou pamätlivou reportážou z MS vo švédskom v Göteborgu, kde Slovenská republika porazila velikánske hokejové Rusko 4:3, aby mohol do éteru Miloš neviazane úžasne radostným hlasom svetu volať: Sme majstri sveta! Sme majstri sveta!. Aj on bol majstrom. Slova, pravdy, profesionality, ctižiadosti a ľudskej skromnosti.

Regionálny klub športových redaktorov Banská Bystrica usporiadal na tartanovej dráhe banskobystrických Štiavničiek 17. ročník novinárskej stovky, ktorý bol zároveň 13. ročníkom Memoriálu športového redaktora Slovenskej televízie Miloša Kováča. Na podujatí sa zúčastnilo 28 bežcov a bežkýň.

Výsledky:

Beh zakladateľov novinárskej stovky:

1. Roman Grešo  voľný novinár Žilina 13,71 sek., 2. Pavol Tomčík  RTVS 14,12 sek., 3. Dušan Dubovec  TASR 14,87 sek.

Je zaujímavé, že účastník všetkých predchádzajúcich ročníkov Memoriálu Milaša Kováča, náš skvelý publicista Ivor Lehoťan, ktorý je zároveň už niekoľko volebných období členom vedenia Medzinárodnej biatlonovej federácie (IBU) pre zranenie neštartoval a tak po prvý raz nestál na stupni víťazov. Nahradila ho tam, síce, jeho manželka Alex, ale jeho FAN klub musel tentoraz odložiť pripravené tromfy, ktoré sú z dielne tých, čo tak Ivora Lehoťana dlhodobo poznajú a dobre poznali i nebohého Miloša Kováča. K odloženým tromfom dopísali: „O rok možné použiť a publikovať! Mladý veterán Ivor sa zranil na tajnom tréningu banskobystrického starého tartanu na Štiavničkách deň pred štartom…“.

Beh priateľov: 1. Ivor Lehoťan mladší 12,07 sek., 2. Marian Markuš 12,64 sek., 3. Ivan Hamšík 12,92 sek.

Beh žien na 60 m: 1.  Alex Lehoťanová 10,25 sek., 2. Iva Ostrolúcka 10,65 sek., 3. Alica Kokavcová 11,45 sek.

Víťaz kategórie novinárov Roman Grešo:

„Som pravidelným účastníkom novinárskej stovky od jej založenia. Dnes to bolo moje štvrté víťazstvo.  Na podujatie sa intenzívne pripravujem najmä  posledné dva týždne pred jeho konaním“.

Alex Lehoťanová,  víťazka kategórie žien:

„Pravidelne a svedomito som sa na toto podujatie pripravovala,  aby som si náhodou  nenatiahla alebo nenatrhla žiaden sval. Som rada, že sa mi podarilo zvíťaziť.

Na „memoriálovej  disciplíne“ na počesť Miloša Kováča sa pravidelne každý rok zúčastňujú i jeho rodičia.

Otec Milan Kováč:

„Vzhľadom na počasie. ktoré sa nám celkom nevydarilo, ale  sa veľmi  vylepšilo, sme veľmi spokojní, preto, že bola mimoriadna účasť, čo nás veľmi potešilo. Sme radi, že po desiatich rokoch opäť štartovali aj ženy a to s peknou účasťou.

Dušan Dubovec, zakladateľ novinárskej stovky:

„Máme za sebou 17-ty ročník novinárskej stovky a 13. memoriál a tieto čísla samé o sebe svedčia, že sme si vybudovali dosť dlhú tradíciu na to, aby sme v nej pokračovali a boli stále lepší a lepší. Do budúcnosti jednoznačne tá chuť narastá každým ročníkom. Tento ročník to bola najväčšia účasť. Boli štyri behy a jeden dokonca v ženskom  obsadení.  Vidieť ten progres a chceme v ňom pokračovať“.

Jozef Ivan

Pozri tiež

Návraty k 75. výročiu oslavám SNP fotoreportážou

Tohoročné oslavy 75. výročia Slovenského národného povstania mali nie len centrálne oživené bohaté, dôstojné a stále …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *