Dráma v Nízkych Tatrách: Záchranári a hasiči v mraze pomáhali ľuďom na zaseknutej lanovke

Hasiči s horskými záchranármi evakuovali z pokazenej lanovky v lyžiarskom stredisku Závažná Poruba v okrese Liptovský Mikuláš zhruba 90 ľudí.

Na každý stĺp sa vyšplhali horskí záchranári, ktorým asistovali hasiči. Tí pomáhali voziť zranených zo zjazdovky, prevážali aj ich výstroj a taktiež pomáhali pri zvesovaní osôb z lanovky a istili samotných horských záchranárov. Záchranári v spolupráci s hasičmi museli v mraze použiť výškovú techniku a laná. Približne 90 ľudí postupne zvesovali zo zaseknutej lanovky dúfajúc, že nikto nebude mať omrzliny, pretože zima na svahu bola poriadna. Porucha na lanovke bola spôsobená pravdepodobne chybou na elektrickom vedení, presnú príčinu v čase zásahu určiť nevedeli.

Na pomoc pri vzniknutej situácii prišli horskí záchranári s viacerých okolitých zimných stredísk.

Všetkých sa podarilo úspešne dostať dole na zem a okrem jednej podchladenej ženy, ktorú previezli do nemocnice v Liptovskom Mikuláši, všetci vyviazli bez zranení. Medzi uviaznutými boli aj deti. Záchranárom a hasičom patrí veľká vďaka.

mp

Pozri tiež

Výjazdy príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji v súvislosti s búrkovou činnosťou a poveternostnou situáciou

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v čase od 28. 7. 2019 6,00 hod. do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *