Druhý ročník benefičného háčkovania skrášli detské izby v nemocnici

Druhý ročník benefičného háčkovania je určený pre každého, kto chce nezištne pomáhať. Pre deti z nemocnice L. Pasteura sa budú háčkovať rôznofarebné deky, aby sme im spríjemnili a skrášlili pobyt v nemocnici. Háčkovanie prebehne 27. marca v Budove Alfa v Kulturparku od 14.00 hod. do 19.00 hod.

V roku 2018 vznikla myšlienka benefičného háčkovania v rámci projektu Háčkované grafity organizované kultúrno-komunitnými centrami Výmenníkmi a Tvorivou dielňou, ktorú vedie Silvia Lukačínová. V januári 2018 sa háčkovali chobotničky pre bábätká. Tie dodnes slúžia predčasne narodeným deťom na Nenatologickom oddelení Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Tento rok chceme potešiť hlavne deti bez ohľadu na vek, aby ich postieľky v nemocnici a v pôrodnici boli farebnejšie a pohodlnejšie. Zároveň tak pomôžeme spestriť pracovisko pre lekárov a sestričky.

„Podporiť dobrú myšlienku môže každý. Radi na podujatí uvítame aj začiatočníkov v háčkovaní, ale aj tých skúsenejších. Niektorí z nich už doma poctivo háčkujú štvorce, ktoré na podujatí spojíme do pestrofarebných dečiek,“

vysvetlila jedna z organizátorov podujatia Gabriela Mišurová.

Správne zvolené farby vedia liečiť, upokojiť, potešiť. Keď budete vyberať z akých farieb budú vaše štvorce, tak by mali byť čo najjasnejšie. Výskumy s bábätkami ukázali, že uprednostňujú jasné a kontrastné farby (červenú, oranžovú, fialovú, modrú). Bábätká, bez rozdielu pohlavia, majú najradšej červenú a ružovú, lebo ju pravdepodobne poznajú už z mamkinho bruška.

Na podujatie si treba priniesť okrem dobrej nálady aj háčik č. 3 – 3,5. Priadza a malé občerstvenie bude k dispozícii na mieste konania benefície. Ak by ste sa nemohli zúčastniť, ale chceli sa zapojiť, alebo ak by ste chceli prispieť väčším dielom, môžete háčkovať aj mimo akcie a uháčkované štvorce (ev. aj celé deky). Tie nám potom môžete nechať v Galantérii Piccolo na Mäsiarskej 3 v Košiciach alebo priniesť priamo na akciu.

Deky by mali byť jednotného materiálu, preto odporúčame používať priadze so zmesou 50% akryl, 50% bavlna, 100g / cca 330 m (sú to napr. priadze alize Cotton Gold, alebo Yarnart Jeans). Štvorce by mali byť veľké 15 x 15 cm, alebo 20 x 20 cm. Veľkosť výsledných diek by sa mala pohybovať v rozmeroch 30 x 60 cm, 40 x 80 cm.

Harmonogram benefície:

14.00 – 19.00 | Spoločné háčkovanie

15.30 | Úvodné slovo Silvie Lukačínovej

16.00 | Spoločné fotenie

19.00 | Záver a poďakovanie

TS: Gabriela Mišurová, ilustračné foto: organizátori

 

Pozri tiež

Háčkuj v parku a prekonaj slovenský rekord

Oslávme Medzinárodný deň háčkovania prekonaním  slovenského rekordu z minulého roka – 71 háčkujúcich ľudí. Háčkované …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *