Dva cenné kovy z Majstrovstiev sveta 2019 v crossmintone pre Banskobystričanov Syč – Kriváňovú a Gibalu

Začiatkom júla sa za účasti 520 hráčov z celého sveta konali v Budapešti v poradí  piate Majstrovstvá sveta v crossmintone. Slovensko na nich malo zastúpenie 24 crossmintonistov v kategóriách juniorov, hlavných kategóriách mužov a žien a seniorských kategóriách. Domov sa naša výprava vrátila s jedným zlatom, dvomi striebrami a dvomi bronzovými medailami, zásluhou Banskobystričanov z klubu Lokomotíva Banská Bystrica.

Jozef Gibala a Henrieta Syč-Kriváňová (obaja Lokomotíva Banská Bystrica) v seniorských kategóriách mužov a žien nad 50 rokov s prehľadom postúpili zo svojich skupín a darilo sa im aj vo vyraďovacích kolách. Svojim súperom podľahli až v semifinále a priviezli si do Banskej Bystrice bronzové medaily zo svetového šampionátu. Najvyššie spomedzi Sloveniek sa v hlavnej kategórii žien  umiestnila na 9. mieste dcéra aktuálnej bronzovej medailistky Barbora Syč – Kriváňová, ktorá rovnako oblieka dres klubu Lokomotívy Banská Bystrica.

Zlato pre Slovensko vybojoval v kategórii do 12 rokov Ján Ščavnický ml. (SbK Lipany), striebro v kategórii do 14 rokov získal Viliam Kopilec (SbK Lipany). V kategórii seniorov nad 40 rokov pridal pre našu výpravu druhé  striebro  Ján Ščavnický st. (SbK Lipany).

Srdečne gratulujeme k dosiahnutým úspechom!!!

lk, foto: Crossminton.sk, archív Henriety Syč – Kriváňovej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *