Európsky pohár v Prahe s účasťou pretekárov ŠK RAJA

V sobotu dňa 4.5.2019 sa v českej metropole uskutočnil Európsky pohár mládeže v modernom päťboji. Do reprezentačného šatu sa obliekli aj pretekári Banskobystrického klubu ŠK RAJA  Barbora Krnáčová, Zuzana Lutovská, Tomáš Krompaský. Reprezentačné družstvo mládeže Slovenska doplnil pretekár ŠK Grafon Liptovský Mikuláš Samuel Rychlý.

Na Európskom pohári sa okrem našich pretekárov predstavili reprezentanti domácej Českej Republiky, Ruska, Maďarska, Turecka, Rakúska, Švédska, Portugalska, Švajčiarska, Guatemaly a USA.

V kvalitnej konkurencii sa Barbora Krnáčová umiestnila v kategórii U17 na krásnom 26. mieste a Zuzana Lutovská na 33. mieste. Medzi chlapcami sa najmladší účastník výpravy, ale aj celého podujatia, Tomáš Krompaský umiestnil na 38. mieste a Samuel Rychlý (ŠK Grafon LM) sa umiestnil na 35. mieste.

Všetci pretekári si zlepšili osobné rekordy či už v plávaní, alebo v disciplíne laserun (beh spojený so streľbou).

 „Som spokojný s výsledkami dievčat aj chlapcov a s celkovým napredovaním reprezentačného družstva. Musím však povedať, že máme pred sebou ešte veľa práce a stále  máme rezervy v porovnaní so svetovou špičkou. Veľmi ma potešili výrazné osobné rekordy u mojich zverencov Barbory, Zuzany a Tomáša. Teraz však už máme novú výzvu a tou sú Majstrovstvá Európy v Kaunase, na ktoré sa musíme dôkladne pripraviť.“

Konštatoval reprezentačný tréner mládeže a hl. tréner ŠK RAJA Tomáš Doležel a dodal:

„za kvalitným výsledkom a aj samotnou prípravou reprezentantov sa podieľa aj bývalý moderný päťbojár Ronald Chabreček, ktorý je niekoľkonásobný účastník Majstrovstiev sveta, Európy a mnohonásobný Majster SR“.

Európsky pohár v Prahe bol poslednou kvalitnou previerkou pred Majstrovstvami Európy U17, ktoré sa uskutočnia začiatkom júna v Litovskom Kaunase.

TS: Miroslava Doleželová, foto: ŠK Raja

Pozri tiež

Body 3. kola Slovenského pohára v modernom dvojboji, trojboji a štvorboji sa rozdeľovali na Liptove

V Liptovskom Mikuláši prebehla uplynulú sobotu 22.6. Cena ŠK Grafon 2019 v modernom dvojboji, trojboji a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *