Ján Volko odovzdával najmenším aj diplomy a medaily. FOTO JÁN LUKY

Európsky šampión Ján Volko na sústredení v Portugalsku odtrénoval všetko podľa plánu, pred letnou sezónu je optimista

Halový majster Európy v šprinte na 60 m z Glasgowa 2019, Ján Volko, sa minulý štvrtok vrátil z mesiac trvajúceho sústredenia v Portugalsku. Prvé dva týždne zarezával v osvedčenom olympijskom tréningovom centre vo Vila Real de Santo António, ďalšie dva na novom mieste v Albufeire vo Victoria Sport and Beach Resort.

– Ján Volko pomáhal v bratislavskom kole Čokoládovej tretry s určovaním poradia v cieli.
FOTO JÁN LUKY

„Všetko som odtrénoval podľa plánu – absolvoval som všetky tréningové dávky tak, ako mi to naordinovali tréneri,“ uviedol Ján Volko na utorkovom mediálnom stretnutí počas bratislavského kola populárnej súťaže pre najmenších adeptov atletiky Čokoládová tretra na štadióne Mladá garda. „Vystihli sme aj krásne počasie – slnečno, 25 stupňov. Z tohto hľadiska som maximálne spokojný. Zadný stehenný sval, pre ktorý bola v marci ohrozená moja účasť na halových ME, nebolel. Necítil som nijaké problémy.“

Dvadsaťdvaročný Volko trénuje v Portugalsku už pravidelne, no posledný pobyt považuje za jeden z najnáročnejších. „Moje výkony sa posúvajú dopredu a tomu sa musí, úplne prirodzene, prispôsobovať aj náročnosť mojej prípravy. Tréningové časy na tempových úsekoch i v rýchlostnej vytrvalosti by mali byť lepšie. O to ťažšie je pre mňa vydržať celý tréning bez toho, aby som si nejako ublížil. Na každý tréning som sa tešil, no keď moja únava kulminovala, už to bolo horšie,“ priznal Volko.

Ján Volko odovzdával najmenším aj diplomy a medaily. FOTO JÁN LUKY

Tréningový kemp Team-u Volko  v Portugalsku sa vydaril, tréneri Naďa Bendová a Róbert Kresťanko si prípravu svojho slávneho zverenca pochvaľovali.

„Pred letnou atletickou sezónou môžem byť optimista. Poviem to trochu hlúpo – v tomto roku som si už svoju kvótu ziskom glasgowského zlata splnil – takže v lete môžem už len prekvapiť,“ podotkol Volko s trochou nadsádzky. „Pre mňa bude veľmi dôležitá Svetová univerziáda v Neapole, kde sa pokúsim o čo najlepšie umiestenie. Svetový šampionát v Dauhe na prelome septembra a októbra je aj pre mňa ešte stále iná liga. Ak sa naň kvalifikujem a dostanem a do semifinále, bude to úplne super.“

Prvý ostrý štart plánoval Volko 15. júna na medzinárodnom mítingu so štatútom EA Classic P-T-S v Šamoríne. Po návrate z Portugalska však svoj súťažný kalendár mierne skorigoval.

„Uvažujeme, že pobežím už 9. júna v 2. kole slovenskej ligy v Dubnici, no je dosť možné, že dovtedy absolvujem v rámci nejakých menších pretekov v rámci klasického tréningu dva merané úseky, čo však ešte nebudeme považovať za ostrý štart,“ informoval historicky prvý slovenský šprintérsky majster Európy Ján Volko.

TS Top Athletics, foto: Ján Luky

 

 

Pozri tiež

SAD ZVOLEN kreatívne vyobrazila zlepšovanie situácie

Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s. dáva v Banskej Bystrici do pohybu autobus zobrazujúci detské rúško, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *