Európsky týždeň mobility

Mesto Handlová v rámci Európskeho týždňa mobility pripravilo súťaž „Súťažte so svojim krokom alebo pedálom“ Vyzýva obyvateľov k pešej chôdzi

V rámci Európskeho týždňa mobility (ETM2018), ktoré sa nesie pod heslom „Kombinuj a choď!“ Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) ponúka cestovné vlakom za zľavnené cestovné vo výške 50 % cestovného v osobných a regionálnych expresoch. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) sa do aktivity zapája plošnou zľavou 50% na prímestskú autobusovú dopravu (modré autobusy) v rámci kraja, a to na všetky druhy cestovného počas celého týždňa. Mesto Handlová v rámci kampane ETM2018 pripravilo viacero aktivít, ktorých cieľom je upozorniť na potrebu zníženia klasickej automobilovej dopravy a na štvrtok 20.9.2018 vyhlasuje súťaž.

V Handlovej organizuje aktivity v rámci ETM2018 samospráva mesta Handlová v spoluprácu s príslušníkmi Mestskej polície Handlová. Program týždňa je zameraný na osvetu orientovanú na zvýšenie povedomia obyvateľov o potrebe využitia hromadnej dopravy. Nadväzuje na vyhlásené aktivity ZSSK a TSK a vyzýva obyvateľov k pešej chôdzi, resp. bicyklovaniu.

ETM2018 v Handlovej 17.9.2018 PR aktivity, rozsev informácií do škôl a v informačných kanáloch mesta www.handlova.sk, FB @MestoHandlova a MsP v uliciach mesta. V rámci tohto dňa príslušníci mestskej polície rozdávajú v meste Handlová letáky s informáciami o ETM. Tieto sú zverejňované v informačných kanáloch mesta a v mestských organizáciách.

18.9.2018 Spájame sa pre dobrú vec – podporujeme Týždeň mobility. Výzva pre všetky organizácie v meste v zmysle „Kombinuj a choď!“ V nadväznosti na vyššie spomínanú aktivitu je cieľom samosprávy mesta reálne zapojiť obyvateľov k pešej chôdzi, resp. bicyklovaniu a využitie cestovných zliav.

19.9.2018 Rozprávame sa so seniormi – MsP v rámci bezpečnosti Príslušníci mestskej polície Handlová pravidelne vykonávajú preventívne aktivity pre deti v materských školách a na základných školách venované cestnej premávke. Tentokrát navštívia seniorov s informáciami o tom, ako by sa mali seniori obliekať vo večerných hodín, pokiaľ sa stávajú účastníkmi cestnej premávky a podobne.

20.9.2018 Do práce, do školy, do kina pešo alebo na bicykli alebo súťažte so svojim krokom alebo pedálom. Súťažiť môže jednotlivec aj tím. Podmienky súťaže: Vo štvrtok 20.9.2018 v čase od 00.00 h do 24.00 h mesto vyhlasuje súťaž o prejdených najviac krokov resp. nabicyklovaných kilometroch. Každý, kto má záujem vyhrať pekné darčeky od mesta Handlová a Ministerstva životného prostredia SR sa môže zapojiť do súťaže zaslaním snímky displeja (screenshot) svojej mobilnej aplikácie o prejdených krokoch, resp. najazdených kilometroch za tento teň. V prípade náramkových „krokomerov“ stačí zaslať foto displeja s viditeľným dátumom. Dvaja víťazi, jeden za najviac krokov a jeden za najviac kilometrov na bicykli, budú kontaktovaní. FB: poslať snímky displeja (screenshot) do komentára pod post Európsky týždeň mobility

Handlová 2018 Email: poslať snímky displeja (screenshot) na handlova@handlova.sk, predmet správy ETM2018 najneskôr do 22.9.2018. Môžete súťažiť aj ako tím, zasielajte foto a pridajte popis: Tím a jeho názov. Cenu získa najpočetnejší tím.

21.9.2018 PR aktivity – MsP v uliciach Mestská polícia bude pokračovať v rozdávaní letáčikov s informáciami o ETM2018 v uliciach mesta. Mesto Handlová ďakuje všetkým, ktorí sa zapoja do ETM2018.

TS Mesto Handlová

Pozri tiež

Uplynulo desať rokov, spomeňte si s nami …

10. august je zapísaný v slovenskom kalendári ako pamätný deň – Deň obetí banských nešťastí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *