Pozvánka – EXPEDÍCIA DO VTÁČIEHO RAJA 2018

V sobotu vyzývame všetky dobrodružné povahy na účasť na treťom ročníku Expedície do vtáčieho raja 2018, kde sa nachádza najviac vtáčích kŕmidiel a vtáčích búdok na svete.

Rozprávanie Miroslava Sanigu o prírode je zážitok na celý život, a to nielen pre malých, ale aj pre dospelých poslucháčov. Viac informácií o podmienkach účasti na expedícii na  www.ssmuzeum.sk

Raz vidieť je viac ako stokrát o tom počuť.  Príďte, uvidíte, dozviete sa, ale najmä odídete s dobrým pocitom, že ste sa niečo nové dozvedeli a ešte aj strávili príjemný čas v prírode!

Tešíme sa na vás už túto sobotu 10.2. 2018 !

VALENTÍN UŽ KLOPE NA DVERE … PRIPRAVTE SA NAŇ V TVORIVÝCH DIELŇACH STREDOSLOVENSKÉHO MÚZEA

V Thurzovom dome preveríme silu vašej lásky počas valentínskej tvorivej dielne s názvom Vypletané srdce. V nedeľu 11. februára sa pripravíme na sviatok všetkých zaľúbených vlastnoručne zhotoveným darčekom pre ľudí nášmu srdcu blízkych s lektorkou Romankou (13.00 – 17.00 hod.).

V Tihányiovskom kaštieli sme ani tento rok nezabudli na našich operených priateľov z lesa, a preto sme si pre nich pripravili Vtáčie Valentínky. Imrich Kováč zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti v nedeľu 11. februára o 10-tej hodine návštevníkom kaštieľa porozpráva o význame vtáčích búdok a o starostlivosti o mestské vtáctvo v zimnom období. V tvorivých dielňach si svoju zručnosť preveria malí remeselníci na rovnomennom workshope, kde spoločnými silami  s lektorkami Lesankou a Dankou zhotovia Valentínske búdky pre dážďovníky zo sídliska Radvaň (9.00 – 17.00 hod.).

Na víkend bohatý na zážitky vás pozýva kolektív Stredoslovenského múzea!

G. Benčová

Pozri tiež

V Stredoslovenskom múzeu opäť ožijú rozprávky

Stredoslovenské múzeum (SSM) pokračuje, v spolupráci s Verejnou Knižnicou Mikuláša Kováča, v ďalšom zo svojich …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *