Fámy, ale i skutočné problémy, ktoré znepokojujú Vrútočanov

Po Vrútkach sa šírili fámy o sťahovaní Rómov do miestnej ubytovne Fatra.

Vo Vrútkach sa šíria reči o sťahovaní košických Rómov zo sídliska Luník, ale aj z martinských Bambusiek. Vraj dal na to súhlas samotný primátor, no ten to popiera.

Primátor Vrútok Miroslav Mazúr tvrdí, že sa sám sa to dozvedel až vtedy, keď sa ho ľudia začali pýtať prečo to robí. Ide podľa neho o vykonštruované lži.  Zároveň pripomína, že bol medzi tými, kto navrhol zbúrať nelegálne stavby na Kafendovej ulici a začal robiť poriadky s nespratnými obyvateľmi tejto ulice. Na udalosť sa vtedy prišli pozrieť takmer všetky televízie. Primátor musel písať podrobnú správu aj k stavbe múru, ktorý nasledoval vzápätí, keď ľudia zo susedstva Kafendovej ulice už nezvládali spolužitie s ich neporiadnymi obyvateľmi, neporiadok a smeti, ktoré sa tu neustále kopili.

14786986_10210864101948301_1098730048_o

Majiteľ ubytovne poskytol informácie o tom, že vo Fatre sa nachádzajú iba dve rodiny, ktoré sú pod správou sociálnej kurately ako odozva na ochranu ich rómskych detí. Iných Rómov ubytovávať vraj nebude, ubezpečoval primátor, odvolávajúc sa na slová majiteľa budovy.

Obyvatelia sa na primátora Vrútok obrátili s petíciou, v ktorej žiadajú riešenie situácie s neprispôsobivými občanmi mesta Vrútky. Žiadali urýchlené riešenie dodržiavania bezpečnosti a ochrany majetku obyvateľov mesta Vrútky v dôsledku nárastu nasťahovania sa neprispôsobivých občanov a hostí na Ul. 1.Československej brigády. V danej lokalite dochádza k výraznému znečisťovaniu verejných priestranstiev a k zníženiu pocitu bezpečnosti. Vyzvali preto primátora Vrútok Miroslava Mazúra na riešenie daného stavu.

mp, rb, foto: rb (ilustr.)

Pozri tiež

Pozvánka: Festival Ľudia z rodu Rómov XVI. ročník

XVI. ročník podujatia pod názvom Ľudia z rodu Rómov otvoria v banskobystrickej historickej radnici 16. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *