Foto: Na snímke (zľava) generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický, nová členka rady EA Anna Kirnová, viceprezidenr EA Libor Varhaník a prezident SAZ Peter Korčok

Fantastický úspech: Anna Kirnová sa stala členkou rady EA!

Delegáti kongresu Európskej atletiky (EA) v Prahe zvolili slovenskú kandidátku Annu Kirnovú do rady EA, čo je najvyšší exekutívny organ európskej atletiky. Z 23 kandidátov do 13-členného orgánu dostala dlhoročná generálna sekretárka SAZ (1998 – 2013) a v súčasnosti medzinárodná a športová sekretárka Slovenského atletického zväzu tretí najvyšší počet hlasov – 42 z 50 možných. O jeden viac ako Anna Kirnová získali len Francúz Jean Gracia (43) a Márton Gyulai z Maďarska. Pre slovenskú atletiku je zvolenie Anny Kirnovej obrovský diplomatický úspech, v takejto vysokej pozícii v EA ešte nijaký slovenský atletický funkcionár nepôsobil.

„Veľmi sa tešíme, Ankin výsledok vo voľbách je aj prejav uznania európskych národných atletických federácií k práci Slovenského atletického zväzu. Naše aktivity smerom k EA, sú vnímané pozitívne. Samozrejme, Anka bol dobrý kandidát s obrovskými skúsenosťami v práci na zväzovej i medzinárodnej úrovni,“

uviedol v prvej reakcii na zvolenie Anny Kirnovej prezident SAZ Peter Korčok.

Za prezidenta EA zvolili doterajšieho šéfa Nóra Sveina Arneho Hansena (nemal protikandidáta), viceprezidentmi EA sa stali Cherry Alexanderová z Veľkej Británie, Libor Varhaník z Česka a Bulhar Dobromir Karamarinov. O viceprezidentský post sa uchádzalo päť kandidátov.

Výsledky volieb do rady EA

Zvolení (13, poradie podľa počtu hlasov): Jean Gracia (Fr.) 43, Márton Gyulai (Maď.) 43, ANNA KIRNOVÁ (SR) 42, Erich Teigamägi (Est.) 37, Panagiotis Dimakos (Gr.) 36, FRank Hensel (Nem.) 35, Antti Pihlakoski (Fín.) 34, Raul Serrano Chapado (Šp.) 32, Naďa But-Husaimová (Biel.) 31, Slobodan Brankovič (Srb.) 29, Karin Gruteová Movinová (Švéd.) 29, Sonja Spendelhoferová (Rak.) 28, Fatih Cintimar (27).

Nezvolení: Jorge Salcedo (Portug.) 27 (prehral v 2. kole), Frank Carreras (Gibr.) 25, John Bos (Hol.) 23, Rožle Preželj (Slovin.) 21, Alfio Giomi (Tal.) 20, Ihor Hocul (Ukr.) 20, Georgina Drummová (Ír.) 19, Tomasz Majewski (Poľ.) 19, Jack Cohen (Izr.) 17, Gabriela Szabóová (Rum.) 13.

zdroj: Gabriel Bogdányi, SAZ

 

Pozri tiež

Foto: Finále Žiackej chodeckej ligy v meste pod Urpínom opäť úspešne

V Banskej Bystrici sa vo štvrtok 23. mája 2019 uskutočnilo piate kolo a zároveň aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *