Farebný svet v knižnici v rámci Dní mesta Banská Bystrica 2021

Verejná knižnica Mikuláša Kováča (VKMK) sa tak, ako po iné roky zapojí do aktivít kultúrnych inštitúcií v rámci Dní mesta Banská Bystrica 2021.

Zážitkové a vzdelávacie podujatie pod názvom: Farebný svet alebo Cesta do praveku ponúkne 18. júna 2021 v dopoludňajších hodinách (9.00 – 12.00) v Oddelení pre deti a mládež na Lazovnej ul. 26. Kto v uvedený deň navštívi toto pracovisko knižnice môže získať zápisné zdarma na ďalší rok.

Vzdelávacie a zážitkové aktivity sú určené prioritne pre najmenších návštevníkov knižnice (deti MŠ, žiaci 1. stupňa ZŠ, rodiny s malými deťmi). Hlavná téma: najstaršie obdobie našich dejín je podaná hravou formou, prostredníctvom spoločného čítania kníh, interaktívnych hier a výtvarných aktivít. Nebude chýbať pár zaujímavosti o živote pravekých zvierat (najmä dinosaurov), či živote pravekých ľudí z dostupnej literatúry fondu knižnice.

V rámci výtvarných aktivít si môžu deti vyskúšať maľbu pravekých zvierat, pomocou výtvarných nástrojov a šablón na tmavý papier (stena jaskyne), či odtlačiť svoje ruky na Certifikát o absolvovaní „Cesty do praveku“.

V náučnom oddelení literatúry sú pripravené ďalšie aktivity: „Hra na archeológa“, kde v piesku pomocou štetcov budú ako malí bádatelia hľadať „archeologický materiál“ (figúrky zvierat).  Aby toho nebolo málo, nebude chýbať obutie sa do dinosaurích stôp, či skladanie dinosaura z papierových roliek. Aktivity zavŕši tzv. „dinotwister“ a hádzanie kruhov na dinosaurí terč. Na aktivity v rámci projektu Farebný svet prispela aj Občianska rada Stred – Banská Bystrica.

Veríme, že v rámci aktivít, ktoré sme pre vás pripravili v rámci Dní mesta Banská Bystrica 2021 zažijete príjemný čas v prostredí knižnice. Okrem množstva zážitkov si môžete vypožičať aj nové knihy, ktoré pre vás stále do knižnice nakupujeme.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Verejná knižnica Mikuláša Kováča, Soňa Šóky

Pozri tiež

Archeológia v Stredoslovenskom múzeu priblíži spôsoby odievania v dávnej minulosti

Móda je neodmysliteľnou súčasťou našich životov už od nepamäti. Neustále sa vyvíja a odzrkadľuje aktuálne obdobie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *