Finále Žiackej chodeckej ligy opäť úspešne

V meste pod Urpínom si napriek nepriaznivému počasiu vo štvrtok 18. júna zmerali sily v atletickej chôdzi žiaci a žiačky základných škôl z celého Slovenska. 13. ročník finálového kola Žiackej chodeckej ligy potvrdil opäť to, že o túto altetickú disciplínu je neustále záujem. 

Na tartatnovú trať sa postavilo 94 pretekárov a ukázali, že sú praví športovci a pretekali napriek silnému dažďu. Do 4 kolo súťaže sa zapojilo 23 družtiev nielen z Banskej Bystrice, ale aj zo Žiaru nad Hronom, Beňuša, Hliníka nad Hronom, Revúcej, Slovenskej Ľupče, Borského Sv. Jura, Zlatých Moraviec, Martina, Nitry, Zvolena, Polomky i Čadce.

Hlavným organizátorom podujatia bol športový klub BCF Dukla Banská Bystrica v spolupráci s VŠC Dukla Banská Bystrica.

Podujatie otvoril riaditeľ Vojenského športového centra Banská Bystrica, Mgr. Roman Benčík. Medzi vzácnych hostí patril olympijský víťaz a majster Európy v chôdzi Jozef Pribilinec a bývalá úspešná biatlonistka Martina Jašicová Halinárová.

Ocenenie si odniesli nielen jednotlivci za štvrté kolo, ale aj jednotlivci celkovo za všetky štyri kolá. Vo štvrtom kole sa najviac darilo na 500m trati Tatiane Tkáčovej, ktorá porazila Lilianu Kravčíkovú a Magdalénu Kyzekovú. V kategórii chlapcov sa na 500m najviac zadarilo Matiasovi Svitačovi, ktorý predbehol Michala Riečana a Tobiasa Ferenca. Na 1000 m v kategórii mladších žiačok prekvapila 10 ročná Dominika Pernická, ktorá prešla trať s časom 04:58,23. Na druhom mieste sa umiestnila Sabína Mrázová pred Annou Kováčikovou. V tej istej kategórii sa z chlapcov najviac zadarilo Tomášovi Tkáčovi, druhý prišiel do cieľa Lukáš Hriň a tretí Nikolas Pribilinec.

Víťazi 13. ročníka Źiacka chodecká liga 1. ZŠ s MŠ Radvanská, 2. ZŠ JGT Gaštanová, 3. ZŠ Žiar nad Hronom

V kategórii starčích žiačok sa prvej do cieľa podarilo prísť Kristíne Zámečníkovej, pred Bibiánou Sládečkovou a Leou Hudecovou. Z chlapcov sa najviac zadarilo Šimonovi Bátovskému, ktorý predbehol Jakuba Mažgúta a Michala Ivaniča.

V kategórii najstarších žiačok vyhrala na 1000m trati Bibiána Jančová, druhá sa umiestnila Nina Poštová a tretia prišla do cieľa Ema Černajová. Medzi chlapcami vládok napínavý súboj a ako prvý prišiel do cieľa Jakub Bátovský pred Filipom Krestiankom, ako tretí skončil Richard Pastorek.

Posledné finálové kolo bolo výnimočné tým, že v cieli obdržal každý účastník aj pamätnú medailu. Cenu za najlepší výkon kola si odniesol Matias Svitač.

Krásne trofeje a vecné ceny si za štari  kolá odniesli:   

Kategória žiačky  2012 a ml. (500m)

 1. Tatiana Tkáčová
 2. Magdaléna Kyzeková
 3. Liliana Kravčíková

Kategória žiaci 2012 a ml. (500m)

 1. Michal Riečan                              
 2. Matias Svitač
 3. Roman Necpal

Kategória žiačky 2011-2010 (1000 m)

 1. Dominika Pernická
 2. Anna Kováčiková
 3. Lea Fusková

Kategória žiaci 2011-2010 (1000 m)

 1. Tomáš Tkáč                            
 2. Lukáš Hriň
 3. Adam Forgáč

Kategória žiačky 2009-2007 (1000 m)

 1. Kristína Zámečníková
 2. Bibiána Sládečková
 3. Lea Hudecová

Kategória žiaci 2009-2007 (1000 m)

 1. Šimon Bátovský            
 2. Samuel Harman
 3. Jakub Mažgút

Kategória žiačky 2006-2004 (1000 m)

 1. Bibiána Jančová
 2. Nina Poštová
 3. Barbora Brnáková
 4. Ema Černajová

Kategória žiaci 2006-2004 (1000 m)

 1. Jakub Bátovský                         
 2. Filip Krestianko
 3. Richard Pastorek

Ohodnotené boli aj družstvá a školy, ktoré si odniesli cenné trofeje. Na prvom mieste sa umiestnila ZŠ s MŠ  Radvanská, Banská Bystrica  s počtom bodov 468, na druhej priečke sa umiestnila ZŠ Jozefa Gregora Tajovského Banská Bystrica s počtom bodov 316. Tretie miesto s počtom bodov 151 skončila ZŠ Žiar nad Hronom. Štvrtú priečku si odniesla Stredná športová škola s počtom bodov 127 a piate miesto sa ušlo ZŠ Spojová (102 bodov), šiesta skončila ZŠ Beňuš, siedma ZŠ Ďumbierska pred ZŠ Hliník nad Hronom. Všetky školy okrem prvých troch, ktoré dostali krásne poháre  si odniesli ďakovné listy za účasť na podujatí.

Ceny odovdzávali a derovali víťazov hlavná organizátorka podujatia Erika Karová a olympijský víťaz Jozef Pribilinec.

Partnermi podujatia boli  Slovenský atletický zväz, Vojenské športové centrum Banská Bystrica, ZŠ s MŠ Radvanská, spoločnosť BCF Energy, Mesto Banská Bystrica, Nadácia Eriky Karovej, O2 a Vydavateľstvo CBS.

zč, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Rozhovor s podnikateľkou Erika Karolovou

Už takmer rok je náš život výrazne ovplyvnený pandémiou koronavírusu. Museli sme si zvyknúť na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *