Foto: 36. ročník BEHU OSLOBODENIA MESTA HANDLOVÁ

V piatok 12. apríla sa uskutočnil Beh oslobodenia mesta Handlová, ktorého sa zúčastnilo 80 bežcov. Behalo sa v mužských, ženských a detských kategóriách.

Víťazstvo si vybojovali na 5 km trati v kategórii Mužov I. Tomáš Benko (ŠK Achilles Handlová) s časom 16:23,6, druhý prišiel do cieľa Vladimír Kováč (ŠK Achilles) pred Dominikom Zaťkom (Behaj pre radosť).

V kategórii Mužov II. si prvenstvo odniesol Miro Ťapušík (ŠK Achilles), druhý skončil Miroslav Holec (SAABunderground.cz) a tretie miesto si vybojoval Martin Mokry (Ak Nedozery).

V kategórii Mužov III. si prvenstvo vybojoval Miroslav Machálek (VLV Servis), pred Miroslavom Bátorom (Prievidza) a Petrom Vagáňom (ŠK Achilees Handlová).

V kategórii Mužov IV. obsadil prvé miesto Peter Kypta (BK Sliač), druhý prišiel do cieľa Milan Štancel (X runnes) a tretí dobehol Stanislav Vrbický (BK Sliač).

V kategórii Žien 1  na 5 km si prvenstvo vybehala Silvia Valová (Sk ZVP Lučatín), druhá skončila Miroslava Čertíková (ZŠ Koš) a tretia prišla do cieľa Lucia Vagáňová.

V kategórii Žien 2 na 5 km trati zvíťazila Ivana Ondrejčíková (Lieštany), pred Timurovou Moravčíkovou (ŠK Achilles).

Na 1 km trati v kategórii starších žiakov zvíťazil Adam Kmeť (ZŠ Ráztočno) pred Dávidom Granským a Martinom Kaplánom (ZŠ Ráztočno).

Na 1 km trati v kategórii starších žiačok zvíťazila Miroslava Čertíková (ZŠ Koš) pred Kristínou Kurbelovou.

Na trati 850 m  v kategórii mladších žiakov si prvenstvo odniesol Kristián Majer (ZŠ Koš) pred Kristiánom Kusalom (Handlová) a Šimonom Poliakom (Handlová).

Na trati 850 m v kategórii mladších žiačok zvíťazila Katarína Belaňová (ZŠ Koš) pred Magdalénou Kotianovou (ZŠ Ráztočno) a tretia prišla do cieľa Paulína Schuhtanczová (ZŠ Koš).

Výsledky: 

Súčasťou podujatia bolo aj  položenie kvetov k pomníku padlých na Námestí baníkov, kde kvety prišla položiť aj primátorka mesta Handlová, Silvia Grúberová. Športový podvečer dopadol na výbornú.

Organizátormi podujatia boli Mesto Handlová, Centrum voľného času Relax, ŠK ACHILLES Handlová.

mp

Pozri tiež

V Banskej Bystrici vďaka spolupráci pribudnú prístroje na liečbu ťažko chorých detí

Občianske združenie SVETIELKO NÁDEJE spojilo sily s ROTARY klubom v Banskej Bystrici, prostredníctvom ktorého získalo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *