Olomoucka 20tka zľava D.Pernická, P. Lopatková, Š.Bátovský, L. Kara

FOTO : 54. ROČNÍK OLOMOUCKEJ DVADSIATKY ovládli mladé talenty z mesta pod Urpínom

NA 54. ROČNÍKU OLOMOUCKEJ DVADSIATKY v atletickej chôdzi zvíťazili v mládežníckych kategóriách pretekári z banskobystrického športového klubu ŠK BCF Dukla Banská Bystrica, kde obsadili až štyri zlaté pozície  a jednu bronzovú.

Víťazmi medzinárodných chodeckých pretekov v Olomouci v mládežníckych kategóriách na 1km sa stali Šimon Bátovský, Dominika Pernická s osobným rekordom 04:50, na 3000m Lukáš Rosenbaum s osobným rekordom 14:25, Filip Krestianko  na 5000m a   bronzovú priečku obsadil Lukáš Kristián Kara (1000m). Deti trénujú pod taktovkou legendárneho trénera Juraja Benčíka.

V kategórii dievčať na 3 km na 1.mieste skončila Adéla Veselková (ČR) , na 2. mieste  Paulína Avenová (ŠK ŠOG Nitra) 15:04, 3. Terézia Kurucová (Olympia Pov. Bystrica) 16:04. Túto kategóriu ŠK BCF DUKLA neobsadila.

V kategórii mužov na 10 000m sa umiestnil  na  6. mieste  ešte len dorastenec Patrik Nemčok a na 9. mieste Michal Duda. Slovensko opäť ukázalo svoju kvalitu, kde klub ŠK BCF Dukla pokoril zahraničných a českých pretekárov.

Celkovým víťazom hlavnej súťaže 54. ročníka chodeckých pretekov Olomoucká dvadsiatka v kategórii mužov na 10 km sa stal 1. MICHAL MORVAY 43:22 z banskobystrickej Dukly, 2. JAROMÍR MORÁVEK 43:48, 3. VÍT HLAVÁČ 43:58,  na 4. priečke s osobným rekordom 44:24 min. sa umiestnil junior ĽUBOMÍR KUBIŠ z dubnického Spartaka. Z veteránov sa najviac darilo Tomášovi Hlavenkovi 45:51, 2. MARTINOVI  NEDVÍDKOVI, 3. MICHALOVI ŠANDEROVI.

V kategórií žien sa na prvej priečke umiestnila  1. ANEŽKA DRAHOTOVÁ s časom 46:49, 2. TEREZA ĎURDIAKOVÁ 47:28, 3. ELIŠKA MARTÍKOVÁ 49: 43. Alžbeta Ragasová sa umiesnila na 4. mieste s časom 51:42.  Vo veteránkach bola celkovo najrýchlejšia NADĚŽDA DUŠKOVÁ 55:11  pred druhou v celkovom poradí LENKOU BOROVIČOVOU 61:22 a treťou Lenkou Slabákovou 61:23.