Foto: Banská Bystrica sa ako jediné slovenské mesto pýši dvoma hokejovými trofejami v jednej sezóne

Úspešná hokejová sezóna sa skončila, pocity šťastia v Banskej Bystrici však ostávajú naďalej.

V stredu 2.mája 2018 sa počas verejného korčuľovania stalo niečo senzačné a na jednom mieste sa ocitli dve tvrdo vybojované hokejové trofeje. „Barani“ sa stali Majstrami Slovenska, keď obhájili historicky prvý titul z minulej sezóny a „Akademici“ z UMB Hockey Team Banská Bystrica k senzačnému úspechu pridali svoju prvú veľkú trofej, ktorú získali v Európskej univerzitnej hokejovej lige (EUHL).

Vysokoškolským hokejistom sa podaril tento husársky kúsok ako prvému slovenskému tímu, keď prerušili štyri roky trvajúcu víťaznú šnúru hokejistov UK Praha.

Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica, ktorí zvíťazili v slovenskej najvyššej hokejovej Tipsport lige, to nemali o nič ľahšie. V základnej časti sa po napínavej zápletke v závere ocitli v náročnej situácii, keď v play-off museli postupne zdolať svojich najväčších súperov z Košíc, Nitry a napokon z Trenčína. Dramatický priebeh finálovej série spravil z vybojovaného titulu skutočne zaslúženú trofej a banskobystrické námestie mohlo opäť po roku oslavovať.

Oslavy budú pokračovať najmä medzi fanúšikmi ešte nejaký čas, dnes mali korčuliari jedinečnú možnosť osláviť víťazstvá fotografiami s oboma pohármi. Za domácich hokejistov z HC ’05 iClinic Banská Bystrica sa na ľade objavil Ivan Ďatelinka a za akademikov sa prišli z fanúšikmi podeliť o radosť Milan Kyseľ, Lukáš Opáth, Marek Janík, Jaroslav Jagoš a ďalší.

S nablýskanými pohármi sa fotili malí, i veľkí a tí odvážnejší sa pokúsili aj o ich zdvihnutie. Maskot vysokoškolského tímu UMB to skúsil tiež. Ako mu to išlo a aká bola na verejnom korčuľovaní atmosféra, to si už vychutnajte v našej fotogalérii.

er, foto: mp

 

Pozri tiež

Hokejoví brankári aj na Honte

Viete čo majú spoločné Jiří Crha, Vladimír Dzurilla, Ján Filc, Denis Godla, Dominik Hašek, Jaroslav …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *