Foto: Banskobystrická tanečná škola prevalcovala konkurenciu

Tanečná škola Janette Fáberovej pôsobiaca v meste pod Urpínom valcovala v sobotu /22. 10./ na Grand Prix SR SAL 2016 v Žiline v tanečnej súťaži konkurenciu.

tanec-9

Po prvýkrát sa dievčatá zúčastnili súťaže v kategórii sólo dievčat a odniesli si spolu úžasných 26 medailí. Predviedli  tance valčík, samba, salsa, cha-cha, jive a rumba. Trénerka Janette Fáberová neskrývala nadšenie a tešila sa z úspechu svojich zvereniek. Z 12 tanečníc sa do finále prebojovali všetky a na stupne víťazov sa postavili Natália Dudková,  Barborka Ďuricová, Natálka Bariaková, Tamarka Stendoferová, Viktória Mešková, Klaudia Karová a Elizabeth Zemková.

faberova

V nedeľu 23.  októbra v Českom  Tešíne opäť tvrdo zabojoval tanečný pár Sabinka Fáberová /11 r./ a Adam Kamenský /14 r./proti konkurencii poľských a českých  tanečných párov.  Odniesli si krásne 1. miesto v kategórii LAT jun. 2 C. v Tanečnej lige Moravskoslezskej divízie 2016. Ako pár tancujú Sabinka a Adam 2 roky z toho rok prerušili a snažia sa opäť naštartovať v čom sa im viditeľne darí. Na druhom mieste sa umiestnili  Patryk Poletek a Oliwia Wrona z Poľska a tretiu priečku obsadili Mizia-Ossoliński Bartos a Natalia Dziubras taktiež z Poľska.

Vedúcou tanečnej školy je Janette Fáberová, ktorá učí  tanec už  26 rokov a  pod svojím menom  vedie tanečnú školu 11 rokov. Sama bola majsterkou SR profesionálov a reprezentantkou SR, je držiteľkou ocenenia Slovenského tanečného športu.

Želáme im veľa úspechov a sme hrdí na to, že v práve v Banskej Bystrici máme takúto skvelú tanečnú školu.

ek, foto: TS Janette Fáberová, ek

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *