FOTO: Banskobystrické námestie zaplavili tisíce bublín

Námestie SNP v Banskej Bystrici zaplavili bubliny, od malých aj veľkých bublinárov. Počas 2. ročníka medzinárodného podujatia Bubble Day vytvorili Bystričania na námestí jedinečnú atmosféru, ktorá spájala ľudí a oživovala spomienky na detstvo.

,,Deň bublín prekonal akékoľvek naše očakávania. Ľudia nám už doobeda posielali fotografie ako doma trénujú fúkanie bublín. Na námestie prichádzali už od tretej hodiny. Hromadné vypúšťanie bublín sme spustili spolu s viceprimátorom Banskej Bystrice p. Gajdošíkom krátko po štvrtej hodine. V tom okamihu ľuďom naskočil úsmev na tvári, ktorý im nezmizol počas celého podujatia,“ približuje atmosféru na námestí Jaroslav Dodok, koordinátor Bubble Day 2015.

Myšlienkou Dňa bublín je aspoň na chvíľu vytrhnúť ľudí z každodenného stresu a ukázať im čaro bublín. Deti milujú ich praskanie, dospelí sa vďaka nim dokážu vrátiť späť do detstva.  Spojiť ľudí na jednom mieste a len tak sa tešiť z lietajúcich bublín je to, čo sa nepodarí každý deň.

,,Preto sme radi, že sa nám podarilo priniesť do ulíc úsmev a radosť k ľuďom. Bez predsudkov a bez hraníc,“ pripomína spoluorganizátorka Bubble Day, Silvia Žabková.

Svojou účasťou k podujatiu prispela aj SPOSA – Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom. Program oživili aj dvaja študenti konzervatória, ktorí zahrali a zaspievali známe pesničky. Vytvoriť sa podarilo aj niekoľko veľkých bublín, ktoré lietali nad hlavami účastníkov. Súčasťou Dňa bublín bola aj súťaž o najkreatívnejší bublifuk. Porotcovia mali z čoho vyberať, od pískajúceho bublifuku, cez dáždníkový či zmrzlinový bublifuk. Veľkou atrakciou pre tých najmenších bola aj rozprávková dvojica Máša a Medveď, ktorá nechýbala takmer na žiadnej fotografii.

Podľa slov organizátorov sa bublinkovej akcie zúčastnilo viac ako 350 Bystričanov a okoloidúcich. Na Bubble Day 2015 sa prišli pozrieť aj zvedavci zo Zvolena a Bratislavy či turisti z Talianska a Nemecka. ,,Už som na druhom ročníku tohto podujatia. Bublinky sú pre mňa dúhová rozprávka, ktorá  lieta celý rok. Takto krásne pripomínate dospelým, že život je ľahučký a dúhový,“ reagovala účastníčka podujatia v reakciách na tabuli odkazov.

,,Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí dnes podporili Bubble Day 2015 a pomohli nám vytvoriť jedinečnú atmosféru. Už teraz uvažujeme o tom, že sa pustíme do príprav ďalšieho ročníka. Preto oceníme, keď nám ľudia posunú svoje nápady a taktiež sa potešíme aj novým dobrovoľníkom. Na november okrem iného pripravujeme aj jedno nové prekvapenie,“ prezradil Dodok.

TS (Jaroslav Dodok), foto: (pef)

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *