Foto: Bežali pomáhať svojej škole!

Športový klub BCF Dukla Banská Bystrica zorganizoval 21. septembra 2019  v Parku pod Pamätníkom SNP športové podujatie venované podpore   materských a základných škôl v Banskej Bystrici a širšom okolí pod názvom Bežím pomáhať svojej škole! Cieľom projektu bolo zapojiť  deti  materských a základných škôl do športovej aktivity a zároveň získať nezanedbateľné finančné prostriedky pre svoju školu.

Zabehať si prišli nielen žiaci základných a materských škôl, ale aj ich rodičia či starí rodičia. Podujatie podporili aj súboristi z foklórneho súboru Matičiarik, ktorí si taktiež zabehli symbolické kolečko. Zahanbiť sa nedali ani olympionici Pavol Hurajt, Jaroslava Bukvajová a Martina Jašicová Halinárová, ktorí sa tiež zapojili. Pre deti bola pripravená beseda, ako aj autogramiáda s osobnosťami športu.

Do behu sa zapojilo vyše 100 bežcov a najpočetnejšie zastúpenou školou z ktorej si žiaci prišli zabehúť 1 kolo sa stala ZŠ Ďumbierska, druhou víťaznou školou sa stala ZŠ Pieninská a tretia skončila ZŠ Moskovská, tesne pred ZŠ Radvanská.

„Tento ročník bol prvý a teším sa, že si deti takto z rána prišli zabehnúť symbolické kolečko a aspoň týmto spôsobom chceli pomôcť svojej škole. Zapojili sa aj rodičia a bolo príjemné sledovať ako sa tešia  zo športu. „povedala hlavná organizátorka podujatia Erika Karová.

Podujatie Bežím pomáhať svojej škole bolo zaradený do Európskeho týždňa športu „Be ACTIVE“.

Organizátorom podujatia bol  športový klub BCF Dukla BB. Partnermi podujatia boli Slovenský atletický zväz, Slovenská asociácia olympionikov, VŠC Dukla BB, spoločnosť BCF, Nadácia Eriky Karovej,  Mesto Banská Bystrica, Dobrovoľný hasičský zbor Rakytovce.

Zuzana Červenáková, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Čierny Balog – 6. ročník športovo-charitatívnej akcie „Bežím pomáhať “- 2016

            Motto – Dobročinnosť je výnimočný stav, keď sa z ľahostajného prúdu človečiny, oddelí skutočná ľudskosť, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *