Foto : Budúcnosť planéty je v našich rukách

Už tradične si 22. apríla pripomíname Deň Zeme, čím sa snažíme ukázať všetkým vekovým kategóriám krehkosť a zraniteľnosť našej planéty.

Na tento dôležitý deň upozornila 25. apríla aj ZŠ Sitnianska, ktorá zorganizovala netradičné enviro aktivity pre celú školu. Mladší i starší žiaci mali možnosť vidieť a vyskúšať si, ako sa z nepotrebného a odpadového textilu stane originálny kúsok. Na výrobu im stačili iba staršie tričká alebo látky. Svedomito strihali, viazali, kreslili, farbili a vytvorili „staronové“ tašky či podložky.

Svoje zručnosti ďalej uplatnili v rámci výchovného koncertu, kde s pomocou rozprávkových postavičiek triedili rozličné druhy odpadu.

V popoludňajších hodinách sa do dobrovoľníckej akcie zapojili rodičia, počas ktorej spoločne s učiteľmi skrášľovali priestory v interiéri aj exteriéri. Maľovali steny, natierali plot pred budovou, čistili okolie a presádzali kvety. Okrem rodičov pomohla i organizácia ZAaRES, keď v rámci možností poskytla materiálnu a prostredníctvom dvoch zamestnancov i odbornú pomoc pri úprave kvetov. Samozrejme v týždni prebiehal aj zber starého papiera a kartónov.

Odkaz zachovania našej planéty pre budúce generácie šírila ZŠ Sitnianska medzi deťmi, ale i dospelými.  Je už len na nás ostatných, aby sme si uvedomili, že budúcnosť Zeme je v našich rukách.

Text, foto: ZŠ Sitnianska

Pozri tiež

Archeológia v Stredoslovenskom múzeu priblíži spôsoby odievania v dávnej minulosti

Móda je neodmysliteľnou súčasťou našich životov už od nepamäti. Neustále sa vyvíja a odzrkadľuje aktuálne obdobie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *