Foto: Detský jarmok na sídlisku Fončorda a ušlachtilá zbierka školských vecí

V areáli  Centra voľného času Havranské na sídlisku Fončorda v Banskej Bystrici to v pondelok /29.8./ žilo detským jarmokom. Deti čakali rôzne atrakcie, skákací hrad, športové aktivity a netradičná burza. Na námestí SNP si pripomenuli 72. výročie Slovenského národného povstania, avšak niektorí sa rozhodli stráviť ho v úpätí prírody.

Deti si mohli vyskúšať športové aktivity cornhole, discgolf, šípky, triafanie do bránky, šachy, beh okolo prekážok, zahrať si šach, vyzdobiť si perník či ozdobu. Obľúbené bolo zdobenie varešiek a najbľúbenejšie šantenie na skákacom hrade. Radvanské hviezdy zahrali muzikál, ktorý priniesol veselú atmosféru. Mladí parkouristi zo skupiny Slovak Freerun Family ukázali niekoľko svojich ukážok. Maľovanie na tvár si nechal utiecť málokto. Lahodné čučoriedkové, nutelové či malinové lievance naplnili prázdne brušká a maškrtníci si mohli pochutnať aj na bábovke či zdravej limonáde.

V hojdacích sieťach si deti našli svoju chvíľku a v „eko obývačke“ prebiehali neformálne rozhovory.  Pani riaditeľka z MŠ konzultovala o tom, ako pripraviť dieťa do kolektívu a adaptáciu do nového kolektívu.

Komunitné centrum pripravilo pre najmenších návštevníkov mini detskú obývačku, kde si mohli  v kľude zahrať spoločenské detské hry.

Tohtoročnou novinkou bola burza školských potrieb, ktorej cieľom bolo pomôcť rodinám zo sociálne slabších pomerov.

„Niektoré veci si rodiny vzali priamo na akcii a niektoré budú postupne odovzdané,“

povedali koordinátorky komunitného centra Fončorda. Organizátorom podujatia bolo Centrum voľného času Havranské, ktoré predstavilo návštevníkom svoje aktivity na ďalší školský rok.

ek, foto: mp

Pozri tiež

Pozvánka na Detský jarmok

Prázdniny sa blížia ku konci a posledné prázdninové dni môžu deti prísť stráviť krásne podujatie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *